Menu

Koorikoolist

Tartu Karlova Kooli Koorikooli missiooniks on siduda üld- ja huviharidus ühtseks lapsesõbralikuks haridussüsteemiks. Põhikooli ja huvikooli sidusus võimaldab õpilase koormust optimaalselt kavandada ning õppetööd efektiivsemalt korraldada. Koorikool toetab tema terviklikku arengut ning annab võimaluse arendada laste ja noorte loomevõimeid. Koorilauljad, kes on ettevalmistatud orienteeruma noodipildis, erinevates muusikastiilides ning laulma täpse intonatsiooni ja arendatud vokaaltehnikaga, osalevad kontserttegevuses, klassikaliste suurvormide ettekande projektides professionaalsete orkestrite ning kooridega, rahvusvahelistel koorikonkurssidel.

Tartu Karlova Koolis on muusikat süvendatult õpetatud 1967. aastast, mil alustas tööd muusikaklass. 
Koorikallakuga muusikaklass avati 1980. aastal, mis 2013. aasta sügisel reorganiseeriti Tartu Karlova Gümnaasiumi koorikooliks. 2014. aastast kannab kool nimetust Tartu Karlova Kooli Koorikool.
Õpilased laulavad vastava vanuseastme kooris, õpivad hääleseadet, solfedzot, muusikalugu.
Vastavalt vanusele laulavad lapsed 1. kl. kooris, poiste mudilaskooris (2.-3.kl.), tütarlaste mudilaskooris (2.-4.kl.).  
Lastekooris (5.-8.kl.), neidudekooris Kurekell (9.-12.kl ja Tartu Poistekooris (4.-12.kl.) on võimalik osaleda juba kõikidel Tartu linna põhikoolide ja gümnaasiumide õpilastel.

Koorilaulja võib lisaks õppida soololaulu, laulda  või mängida ansamblites ja puhkpilliorkestris.
Lisaainena vokaalhariduse toetamiseks, õpitakse 2.- 6.klassini tasuta instrumenti (klaver, viiul, plokkflööt, akordion, puupuhkpill või vaskpuhkpill).  Alates 7. klassist on võimalik jätkata õpinguid tasu eest. Tasu eest on võimalik õppida instrumenti ka õpilastel, kes ei laula koorides. Puhkpilliorkestri õpilastel on instrumendi õpetus 9. klassi lõpuni tasuta. Tasulise instrumendi õppe soovi korral tuleb esitada kirjalik avaldus koorikooli juhatajale.

Kui õpilane õpib instrumenti juba mõnes muusikakoolis, ei pea ta seda Karlova koolis õppima.
Muusikakoolides õppivaid õpilasi on võimalik vabastada solfedžost ja muusikaloost, kui lapsevanem on esitanud sellekohase kirjaliku avalduse koorikooli juhatajale, millele on lisatud muusikakoolis õppimise tõend õppeaasta alguses  ja lisatakse muusikakooli tunnistuse koopia õppeaasta lõpus. Selle alusel on võimalik hinded üle kanda koorikooli tunnistusele.