TARTU KARLOVA KOOL
EST

Kooli jõululaat oli menukas

Traditsiooniks saanud jõululaat toimus sel korral reedel, 13. detsembri õhtul. Rahvarohkeks kujunenud laadast võtsid osa kõik klassid, paljud lapsevanemad, õpetajad, meie sõbrad ja külalised. Laadal tegutsesid vanematekogu supiköök, õpilasesinduse kohvik, oli elav muusika, põnevad töötoad, sai osaleda loosimises ja erinevatel võistlustel. Kokkulepitult läks laadal saadud tulu kooli juubeliaasta ürituste korraldamise fondi.

Laada üheks eesmärgiks on õpetada lapsi planeerima, vastutama, koostööd tegema. Õpilasesinduse liige Mia Kaasik 7.b klassist ütles pärast üritust: "Õpilasesindusel läks jõululaada planeerimine väga sujuvalt, leidsime kohe alguses omavahel kooskõla. Ideid oli meil palju ja kõik läksid ka käiku. Moodustasime meeskonnad ja valisime vastutavad juhid. Mulle oli üllatus, et meil kõik nii hästi läks. Kuigi oli ka probleeme, näiteks toidu tegemise ja toiduainete hankimisega, saime siiski kõik lahendatud ning kõigil oli lõpuks naeratus näol. Tore ongi see, et nalja sai palju!"

Õpilasesinduse liikmed tõid veel välja, et nende kõige populaarsemaks kaubaks oli makaronisalat, mis sai esimesena otsa. Müügiedu saatis ka popcorni, mille ostjad tekitasid kõige pikemaid järjekordi. Veel ütlesid nad, et esimesed ostjad olid kohal juba pool tundi enne algust, mis tähendas, et õhtu jooksul oli tööd palju, kuid muljed on tõesti head ja on selge, et selline ühistegevus liitis õpilasi.

Laadajärgseid muljeid kuulates oli näha, et õhtuga jäid rahule nii müüjad kui ka ostjad. Müüjad ütlesid, et kauplemine läks oodatust isegi paremini. Ostjatele meeldis, et laadakaupa oli palju ja erinevat, et sai soetada erinevaid jõuluehteid ja käsitööd. Melu oli suur ning tegevust jagus nii suurtele kui ka väikestele. Kes soovis, sai osaleda arvutimänguturniiridel, Kendama võistlusel, lasta endale patse punuda, käia kohvikus, nautida meeleolukat muusikat Toomas Lunge ja Mairiin Otsingu esituses.

Erilist rõõmu teeb, et vanematekogu kohvik kogus koolile üle 800 euro, mida kool saab kasutada juubeliaasta ürituste läbiviimiseks.

Aitäh kõigile, kes osalesid, toetasid ja panustasid jõululaada õnnestumisse!


Liivi Paumets
Foto: Ako Rääbis
Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt