TARTU KARLOVA KOOL
EST

Jõuluteemaline “Rooside sõda”

Sel aastal tuli  4.d klassi klassijuhatajale Kadrile mõte teha  3.-4. klasside jõulupidu tuntud telemängu “Rooside sõda” stiilis. Ettevalmistused koos õpetaja Merikesega algasid juba oktoobri lõpus, kui tuli valmis mõelda küsimustik õpilastele. Lapsed pidid näiteks nimetama toreda talvise tegevuse, tuntud jõulukombe, ilusaima jõululaulu või vahva muinasjutu, mida jõulupeol etendada. Samuti tahtsime teada, mis tantsu võiksid peol tantsida nii lapsed kui ka õpetajad. 156 lapse antud vastusest valisime välja kõige populaarsemad ja nendest lähtuvalt panime paika etteasted.

19. detsembril toimuval jõulupeol osales mängus kaks perekonda: 3. klasside klassijuhatajad olid perekond Jõulucool ja 4. klasside  võistkond sai nimeks Pikaõpsipikapäkapikk. Kuna 4.b ja 4.d klasside juhatajad olid peo läbiviijad, siis asendasid neid mängus logopeed Katrin Kruusamäe ja õpetajaabi Tiia Pedaksaar. Õpetaja Riin Veskioja ülesandeks sai pidada võistkondade punktiarvestust.

Mäng läks algusest peale hooga käima. Vahepeal saabus ka peo aukülaline - jõuluvana, kes klasside etteasteid jälgis ja kommenteeris.

Kõige suurema aplausi pälvis 4.a klass laheda “Lumivalgekese” muinasjutu lavastusega. Lapsed elasid kaasa ka õpetajate esitatud kaerajaanile ja tantsisid kohapeal kaasa. Pidu sai meeleoluka lõpu ühispildistamisel koos jõuluvanaga.

 

Merike Heeringson ja Kadri Velner

Foto: Angela Sööt


 
Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt