TARTU KARLOVA KOOL
EST

2.a klass muinasjutumetsas

Paar päeva enne muinasjutunäituse “Elas kord ...” sulgemist käis 2.a ERM-is õppeprogrammil seda külastamas.

Olime Jürid ja Marid, kes sattusid muinasjutumetsa. Kauplesime võluasjade turul, kuulasime, mida räägivad endast neli muinasjuttudes kõige sagedamini esinevat looma: karu, hunt, rebane ja jänes. Põnevaid uusi teadmisi saime nii teiste maade kui ka eesti muinasjuttude kohta. Seda, et “Punamütsikese” Eesti versioonis olid tegelasteks hoopis poiss ja hunt, ei teadnud meist varem keegi. Tarkuseteradena jätame meelde, et maailma kõige vanem muinasjutt on “Tuhkatriinu”. See on pärit Hiinast ja üle 800 aasta vana. Esimesed muinasjutud olid mõeldud täiskasvanutele ning neil ei olnud alati õnnelik lõpp.

Kahjuks oli programmil oma ajaline piir ning kõiki ilu-eliksiire proovida ja kapis olevaid konni suudelda me ei jõudnudki. Hea, et vähemalt saime ühelt vanamehelt teada nipi, kuidas Kuradit petta, kui too kolme tilka verd nõuab. Väike kamp õpilasi meisterdas ka krati valmis. Et tulevikku kindlustada ja veidi aega võita, vajutas õpetaja krati esimeseks tööülesandeks nuppu “Suurem pension”.

Programmi lõpp läks päris jubedaks, sest pidime võitlema Vanakurja endaga. Õnneks oli tegu muinasjutuga ning meid ootas õnnelik lõpp ning igaüks sai endale oma õnne valemi.


2.a õpilased ja õpetaja
Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt