TARTU KARLOVA KOOL
EST

5.b klass käis Jääaja keskuses ja Saadjärves veeselgrootuid avastamas

5.b käis koos oma uute klassijuhatajatega 8. oktoobril Jääaja keskuses. Pakutavatest õppeprogrammidest valisime Saadjärvest veeselgrootute otsimise. Äksil asuv Jääaja keskus pole Tartust kaugel, kõigest 20 min bussisõitu, kuid selle aja jooksul jõudsid lapsed mitu head muusikalugu kuulata ja laulda ning õpetajad said teada, mis muusikat 5.b kuulab.

Jääaja keskust said lapsed ise avastada ja kõige enam jäi neile meelde igijää. Lisaks pakkus kõige rohkem elevust poeskäik ja toodi välja, et oli tore, et sai sõpradega olla, värvida kalu, visata Kalevipoja kivi ja vaadata Kalevipoja varvast. Sai jalutada valgustatud metsas, näha loomade topiseid ja kuulata nende hääli. Saadjärvest veeselgrootuid aitasid otsida kaks selle valdkonna spetsialisti. Kõigepealt räägiti veeselgrootute tähtsusest looduses ja sellest, milliseid selgrootuid üldse maailmas, Eestis leidub.

Siis algas kõige oodatum osa sellest programmist: kummikud jalga ja Saadjärve kahvaga veeselgrootuid otsima. Leidsime hariliku keeristeo, rändkarpe, karpvähi, vesilesta, ühepäevikulise vastse, ehmestiivalise (puruvana), vesikakandi. Lisaks sai testitud ka kalamehe riietuses vette kukkumist. Saime teada, et õige riietus päästab alati!

5.b klassijuhatajad Siret Saaremets ja Heiki Sorge
Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt