TARTU KARLOVA KOOL
EST

Kolmas klass külastas Tartu Kunstimuuseumit

Karlova kooli 3.c klass käis 16. veebruaril Tartu Kunstimuuseumis, et tutvuda näitusega “Ammendamatu agul” ning osaleda papitrüki tehnika töötoas. 

Nii ringkäiku näitusel kui ka töötuba juhendas sõbralik giid Kristel. Näitusel sai mõtiskleda selle üle, mis on agul ja kuidas on üldse võimalik kunstis linna kujutada. Lapsed otsisid piltidelt tuttavaid vaated Karlovast ja Supilinnast – nii mõnigi maal tekitas toreda äratundmishetke! Õppisime ka uue sõna “kellerei”, mis on ainult Tartule iseloomulik kahekordne puukuur. 

Kõige rohkem vaimustatud olid lapsed Kristel Sergo sketširaamatutest, mida võis rahulikult sirvida ja imetleda. Klassijuhataja palvel valis iga laps näituselt ka oma lemmikpildi, mille üle on võimalik hiljem koolis kunstitunnis arutleda. Kui näitusel said lapsed töötada pigem silmade ja kõrvadega, siis järgnev töötuba andis tööd ka näppudele. Nimelt tuli kõigepealt papi peale joonistada mõned linnale iseloomulikud elemendid (maja, kuur, tänav, auto, puu, vms) ning siis need välja lõigata ja teise papi peale kleepida. Selle papi said lapsed katta musta trükivärviga ning pressi alla panna. Tulemusena sai igaüks endale papitrüki tehnikas trükitud linnapildi ning loodetavasti ka aimuse, mida kujutab endast graafika. 

Annika Aas
3.c klassijuhataja 
Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt