TARTU KARLOVA KOOL
EST

3.b klassil käisid külalised Tartu Aleksander Puškini Koolist

Möödunud sügisel otsis Tartu Aleksander Puškini Kooli 2.c klassi õpetaja Ave oma klassile sõprusklassi. Eesmärgiks oli leida sõpru eesti keelt rääkivate laste seast ning ühtlasi arendada eesti keele oskust. Kuna klassijuhatajatena tundsime teineteist, otsustasime mõtte teoks teha. Karlova koolis on Puškini koolist käinud vahetusõpilasi ka varem, seda küll vanemates klassides. 

Kõigepealt käisime meie jaanuaris tutvumas Puškini kooliga. Juba uksel tervitasid meid sõprusklassi lapsed ja juhatasid aulasse, kus oli kaetud laud ja mängis muusika. 2.c esines meile “Buratino” lauluga ja meie esitasime”Kaera-Jaani”. Koos tantsisime “Me lähme rukist lõikama”  ja “Kaks sammu sissepoole”. Pärast kehakinnitust saime näha ka klassiruumi, kus  2.c õpib. Meie lastel oli väga põnev uudistada, kuidas teises koolis õppetöö käib. Leppisime kokku, et kevadel kohtume siis Karlova koolis. 

Neljapäeval, 25. mail jõudis kätte see päev, kui meie saime võõrustada Puškini kooli lapsi. Kuna ilm oli päikseline, otsustasime alguses veidi aega õues olla. Külalised said hüpata batuutidel ja turnida slackline´il. Paari Puškini kooli poissi oli märgata ka koos suuremate õpilastega vutti tagumas. Kui õpetaja Ave oli lastega kooli trepil mälestuseks pildi ära teinud, läksime 3.b klassiruumi, kus oli laud näkside ja mahlaga. 3.b lapsed tegid külalistele majatuuri, mille käigus kohtuti ka direktriss Krista Andresoniga. Puškini kooli lastele meeldis meie koolimaja väga ja nad ei mõistnud, miks peab siin remonti tegema hakkama, kõik on ju väga kena ja puhas. Ringkäik lõppes aulas, kus meie lapsed laulsid “Vihmalaulu” ja külalised esitasid eesti(ja ka ukraina)keelse luulekava. Vahvaks üllatuseks aga oli meie kooli rahvatantsurühma esinemine. Lõpetuseks tantsisime koos “Macarenat”.

Enne, kui õpetaja Ave asutas lastega tagasiteele, mängiti veel veidi õues. Kui küsisin lastelt, mis neile Karlova koolis kõige rohkem meeldis, siis  vastati, et kõik oli tore ja üks tüdruk Anna tahtis kohe siia õppima tulla. Mine tea, ehk võtamegi järgmisel aastal Anna vahetusõpilaseks… Igatahes plaanime oma sõprusklassi projektiga ka edaspidi jätkata. 


3. b klassijuhataja Merike Heeringson 

 

 


 
Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt