TARTU KARLOVA KOOL
EST

Lugemispesade kokkutulek

Tartus juba traditsiooniks saanud lugemispesade kokkutulek toimus nagu ikka sügisvaheajaeelsel nädalal. Kokkutulek tõi lugemishuvilised kokku juba 18. korda. Esimeste ja teiste klasside lugemispesad kogunesid Descartes’i koolis neljapäeval, 19. oktoobril. Seekord tuli kokku 11 viieliikmelist meeskonda.
Selle aasta kokkutulekuks lugesid õpilased Piret Jaaksi raamatut
„Härra Maru mustikapood“, mille lugemisest vaimustunud ja koomiksite
joonistamist armastav peategelane härra Maru oli saanud lugejatele omaks.

Descartes’i kooli õpetajad Kaja Kivisikk ja Küllike Kütimets juhtisid kokkutulekut osavalt, innustades meeskondi. Minu kogemus on selline, et kui juba korra käid oma klassi meeskonnaga lugemispesade kokkutulekul, siis on soov seal uuesti osaleda. Miks nii? Korraldajad on välja töötanud formaadi, mis innustab lapsi lugema. Kokkutulekul vaatab igalt sammult vastu korraldajate pühendumus. Teine pool on muidugi see, kuidas õpilased asja näevad ja kuidas see neid innustab. Üks minu klassi poiss, kes kokkutulekuks luges minult laenatud raamatut, ütles mulle peale kokkutulekut: „Õpetaja, ma nii armastan seda raamatut, et soovin selle oma kinkekaardi eest endale osta“. See on vaid üks näide innustumisest. Minu klassi selleaastases osalemises ei olnud mingit kahtlust, sest kokkutulek tuli meile koju kätte. Õpime Karlova kooli remondi tõttu teiste klassidega sellel õppeaastal Descartes’i koolis ja kokkutulekule oli seega eriti lihtne minna. 2.c klassi esindasid lugemispesade kokkutulekul Maria Abidine, Robin Joel Kübar, Rudolf Frits Prank, Marii Sardis ja Isabel Vunder.
 
Kokkutulekul toimus viktoriin, kus meeskonnad vastasid loetud raamatuga seotud küsimustele. Nagu tavaks on saanud, jagati meeskondadele õigete vastuste eest komme. Kui kõigile küsimustele oli vastatud, said õpilased ülesande kommid sõbralikult omavahel ära jagada. Viktoriiniküsimuste sekka kutsus härra Maru meeskondi puslet kokku panema, järjehoidjat meisterdama ja tantsima. Meeskondade innukas osalemine ja kokkutulekujärgne elevus andsid märku, et lugemispesade kokkutulek läks igati korda. Jääb ainult põnevusega oodata, millised on järgmised kutsed raamatute võlumaale.

Killu Teras
2. c klassi juhataja
Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt