TARTU KARLOVA KOOL
EST

Neljandate klasside õppekäik Tallinna

4.b ja 4.c klassid käisid 31. oktoobril õppekäigul Tallinnas. Päev algas vaikse mõtisklusega Aleksander Nevski katedraalis. Kui meie jaoks avanes Riigikogu uks–Riigikogus oli istungitevaba nädal–,tekitas lastes palju elevust kottide ja jopede läbivalgustamine. Riigikogu ringkäiku juhtis Luisa Rõivas, Valget saali ja Riigikogu ajalugu tutvustas aga giid. Meie üllatuseks tuli Valgesse saali ka fotograaf, kes tegi meie suurest grupist lippude taustal kena esinduspildi, mis samal päeval kohe ka õpetaja e-postkasti saadeti. 

Riigikogu istungite saalis saime teada, miks igal saadikul on kindel istumiskoht ja kuidas saab poolt või vastu hääletada. Lapsed said võimaluse “saadikutena” saalis istuda ja pilte klõpsida.  Isegi Riigikogu tualettruum oma uhkete peeglite ja kraanikaussidega pani lapsed ahhetama. 

Käisime ka ajakirjanike rõdul ning kuulsime, miks kõikidele saadikutele ei meeldi, et istungeid on lubatud filmida ja pildistada. Lisaks saime natukeseks piiluda Reformierakonna fraktsiooni nõupidamiste ruumi, istuda pika laua taga ning katsetada mikrofonide tööd. Läbi sisehoovi suundusime Pika Hermanni torni ja usinamad lugesid üle trepiastmed, mis meid üles Eesti lipuni viisid. Üksmeelt me selles astmete arvus siiski ei leidnud. Üleval tornis nautisime vaadet Tallinna vanalinnale, enne kui kitsast trepikäigust jälle allapoole suundusime. Riigikogu söögisaalis sõime maitsva lõunasöögi ning siis viis lühike jalutuskäik meid Taani Kuninga aeda, kus tervitasime pronksist munki  ja nautisime vaateid vanalinnale, linnamüürile, Kiek in de Köki ja Neitsitornidele. 

Edasi viis meid buss Ääsmäele, kus asub Eesti ainus krõpsutehas Balsnack. Saime kõik–Halloweenile kohaselt!–võimaluse ümber riietuda, valged kitlid selga ja mütsikesed pähe (kui kellegi oleks olnud habe, oleks tulnud kanda ka habemekaitset!). Ekskursioon näitas meile kartulivahvlite, krõpsude, plaksumaisi valmimise protsessi algusest lõpuni ning laste suureks rõõmuks ja üllatuseks ootas meid peale ekskursiooni uhkelt kaetud degusteerimislaud hea ja paremaga. Meelepärast anti lastele veel koju kaasagi, nii et laste kindel otsus oli: tasus tulla! 

 

Lastega olid kaasas klassijuhatajad Merike Heeringson ja Annika Aas ning lapsevanem Kristel Kivisild. 


 
Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt