TARTU KARLOVA KOOL
EST
galeriisse
Aula
Kassiaabits

AHHAA-s said meeled selgeks

Tore on taas koolimajas õppida. Aga veel toredam on see, kui juba kolmandal kontaktõppe päeval on võimalus minna AHHAA-sse. 

Kolmapäeval, 5. mail osalesid 1.b klassi õpilased teaduskeskuse õppeprogrammis “Meeled selgeks". 

Et õppepäev ladusamalt kulgeks, jagasid giidid Ieva ja Daniel lapsed kahte rühma. Kui ühed olid Ievaga parajasti töötoas katseid tegemas, siis teised said koos Danieliga AHHAA-s ringkäigu teha. Elevust ja uudistamist oli lastel muidugi kõvasti, sest giidiga koos käidi läbi isegi teaduskeskuse keldrist, kuhu tavakülastajad ei pääse. Seal oli ka koht, kus "Rakett 69" saate tegijad katseteks vajalikke vahendeid hoiavad. 

Kuidas siis oma meeli tundma õppida? Lastel tuli näiteks kinniseotud silmadega kotis olevaid asju kompida, erinevaid hääli kuulata, lõhnu ja maitseid ära tunda. Lastele oli üllatuseks, et kui nina kinni pigistada ja komm suhu pista, siis kommi maitset ei tunnegi. 

Kui õppeprogramm läbi sai, jäid paljud 1.b klassi lapsed veel AHHAA-sse. Esiteks oli jälle tore sõbraga koos tegutseda. Teiseks, eriolukorra ajal olid ju muuseumid  kinni. Ja kolmandaks, sel päeval oli teaduskeskus suures osas meie laste päralt. Tõsi, kolmas saal oli suletud näituse vahetuse pärast, aga juba juunis saavad kõik külastajad tutvuda uue põneva näitusega “Ahhaa, gravitatsioon!”

1.b klassijuhataja Merike Heeringson
Autori foto

Teated

märts-apr
01-31
Lapsevanema käsiraamat

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt