TARTU KARLOVA KOOL
EST
galeriisse
Aula
Kassiaabits

„Koolilaul 2021” tõi edu Karlova koolile

5. juunil toimus Tartu Tamme Koolis lauluvõistlus „Koolilaul 2021”. Sellest võtsid osa ka neli Karlova kooli õpilast. Neil kõigil oli rõõm saada auhindadega pärjatud.

Vanemas vanusegrupis (8.-9. klass) võitis esikoha meie kooli 8.b klassi õpilane Marian Pärn, kes sai ka eripreemia laulu omanäolise tõlgenduse eest.

Keskmises vanusegrupis (6.-7. klass) võitis esikoha 7.a õpilane Annabret Albert. Talle omistati laureaaditiitel kui žürii poolt kõige rohkem punkte saanud laulja. Siinkohal tahaks tänada meie kontsertmeistrit Marika Langi!

Samas vanusegrupis sai Marie Piirimees 7.a klassist III koha.

 

Nooremas vanusegrupis (kuni 5. klass) oli edukas ka meie kooli neljas esindaja:  Eliisa Suburg 3a-st tuli  II kohale.

Grand Prix ja publiku lemmiku auhinna võitis keskmises vanusegrupis võistelnud Lily Losvik Tallinna Euroopa Koolist.

Konkursist võttis osa 45 lauljat kogu Eestist. Kõige arvukamalt oli esindatud  noorem vanusegrupp.

Lauljaid hindas 7-liikmeline žürii, kuhu kuulusid koorijuht, vokaalpedagoog ja helilooja Toomas Voll; hääleterapeut ja vokaalpedagoog Sirje Medell; muusikaõpetaja Irena Bormann-Eskor; laulja ja koorijuht Ivo Rosenberg; muusikaõpetaja Dzanna Shahbazjan; muusikaõpetaja ja helilooja Sirje Toompere ning Karlova kooli soololaulu õpetaja Tiia Puhvel.

Konkursi muutis eriliseks asjaolu, et peale iga vanusegrupi esinemist andis žürii noortele lauljatele individuaalset tagasisidet. Kindlasti on kogenud vokaalpedagoogide nõuanded väärtuslik pagas, mida kasutada edaspidises töös.

Laulukonkursi „Koolilaul”  algatajad olid meie kooli 7.a õpilane Emily Mäesepp ning Tamme kooli õpilased õed Maarja-Liis , Anette Nurja ja Stella Seim. Otsides loovtöö teemat, leidsid nad, et selleks võiks olla uue laulukonkursi algatamine ja läbiviimine. Ideest teostuseni kulus peaaegu 2 aastat. Algselt pidi konkurss toimuma eelmisel kevadel, aga koroona tõttu lükkus see mitmel korral edasi.

Loomulikult vajasid tüdrukud nii suure ürituse korraldamisel abi. Seda nad leidsid oma perekondade näol. Leiti palju sponsoreid, kelle toel anti lisaks auhinnalistele kohtadele välja 15(!) eripreemiat. Suureks abiks oli ka Tamme kool, kes andis ruumid konkursi korraldamiseks ja oli ka muul moel toeks. Palju aitasid ka korraldajate klassijuhatajad. Siinkohal erilline tänu meie kooli 7.a klassijuhatajale Ulve Pedastikule, kes oli kogu aeg oma nõu ja jõuga abiks. Muide, Grand Prix auhind on tema valmistatud!

Konkursi korraldajad said žüriilt ja lauljatelt ning nende juhendajatelt ohtralt kiidusõnu. See ning publiku ääretult soe ja heatahtlik suhtumine annab Emilyle, Maarja-Liisile, Anettele, Stellale ning teistele korraldajatele innustust, et sellest laulukonkursist kujuneks edaspidi välja ilus traditsioon.

Kohtumiseni järgmisel konkursil!

 

Žürii liige, Tartu Karlova Kooli koorikooli soololaulu õpetaja Tiia Puhvel
Foto: Katrin Albert


 

Teated

märts-apr
01-31
Lapsevanema käsiraamat

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt