TARTU KARLOVA KOOL
EST
galeriisse
Aula
Kassiaabits

1. klassi lapsed uudistasid loomi

Kolmapäeval, 9. juunil sõitsid kõik 1. klassid Elistverre, et osaleda KIK rahastusega õppeprogrammis ,,Loomalapsed”. Kuigi enamik lapsi on ka varem käinud Elistveres, on loomapargis alati uudistamist küllaga. 

Ringkäiku alustasime loomapargi kõige suuremate asukate - Euroopa piisonite juurest. Edasi järgnesid kitsed, rebased, kährikud, nugised, ilvesed, põdrad, jänesed, oravad.  Meie õnn, et programm algas hommikul ja nii oli meil võimalus enamik loomi ära näha enne, kui loomapargi asukad hakkasid päevase kuumuse eest varju otsima. 

Iga aediku või puuri juures rääkis giid meile lisaks loomade tutvustamisele ka sellest, millal sünnivad loomalapsed, kuhu ehitatakse pesad ja miks ei tohi metsast leitud loomalapsi koju tuua. Mitmed metsloomad olidki enne elanud inimeste juures kodudes, hakanud seal pahandust tegema ja nii nad Elistverre sattusidki. 

Lapsed ootasid kõige rohkem kohtumist hundi ja karuga. Isahunt Koroonius sattus Elistverre koroonaviiruse tõttu. Kriimsilm pidi Riiast  algul minema Norrasse, aga kui koroona tõttu norrakad loobusid, siis pakuti hunti Elistvere loomapargile. Nii ongi külastajatel möödunud aasta augustist alates võimalus hallivatimeest oma silmaga uudistada. 

Ja muidugi karu Karoliina! Mõmmik oli üks esimesi loomapargi asukaid ja elanud Elistveres juba 23 aastat. Kui mõnikord peidab Karoliina ennast kõrges rohus või põõnab mõne puunoti varjus, siis seekord oli lastel võimalus uudistada otti paari meetri kauguselt aia ääres. 

Kui loomapargile oli tiir peale tehtud, saime jalgu puhata ja piknikut pidada. Oli tore programm, mis sobib algklasside lemmikloomanädalasse väga hästi. 

 

1.b klassijuhataja Merike Heeringson

Foto: Tiia Pedaksaar

 

Teated

märts-apr
01-31
Lapsevanema käsiraamat

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt