Menu

Huviringid

2024/25.õa huviringide info on leitav allpool.

Juhime tähelepanu sellele, et huviringide toimumise ajad ja kohad võivad huviringi juhendaja ja osalevate õpilaste kokkulepete alusel muutuda. 

NB! Koolivaheajal huviringe ei toimu!

Huviringi üldine kirjeldus: Draamaringis keskendume lavalisele julgusele, kõnele, liikumisele ja mõtestame, mis on teater. Läbi mängulise ja loova tegevuse sünnib lavastus, mis keskendub mõnele olulisele teemale meie ühiskonnas.

Sihtgrupp: 7.-9. klass

Toimumise aeg: R 14:05-15:30

Koht: Salme aula

Juhendaja: Kaidar Kängsepp

Korraldus (Kui pikalt ja mitmel korral nädalas ring toimub): Korra nädalas, 2×45 minutit.

Õppeaeg (
Mis perioodil ringis osaleda saab? Kas on võimalik liituda ka kooliaasta keskel?): Õppeaasta algusest kuni lõpuni on võimalik liituda. 

Rühma suurus (Maksimaalne õpilaste arv): 13

Huviringi eesmärgid: Draamaringis keskendume lavalisele julgusele, kõnele, liikumisele ja mõtestame, mis on teater.

Huviringi tegevuste sisu: Draamaringis keskendume lavalisele julgusele, kõnele, liikumisele ja mõtestame, mis on teater.

Tulemus: Koolisündmuste jaoks valmivad koostööprojektid ja etendused. Selle kõige käigus muutuvad ka õpilased julgemaks klassiruumis esitluste ja loovtöö esitamisel. Näidendi tekstianalüüs annab neile kogemusi ja oskusi teksti mõistmiseks, mis on kindlasti kasuks raamatute analüüsis kirjanduse tunnis. 

Huviringi üldine kirjeldus: Anda õpilastele kogemus erinevatest liikumis-ja pallimängudest, saada sõbraks palliga (et seda ei kardaks).

Sihtgrupp: 1.-4. klass

Toimumise aeg: T 14:00-14:45 ja K 14:00-14:45

Koht: Lina võimla

Juhendaja: Raido Rebane

Korraldus (Kui pikalt ja mitmel korral nädalas ring toimub): kaks korda nädalas, korraga 45 minutit

Õppeaeg (Mis perioodil ringis osaleda saab? Kas on võimalik liituda ka kooliaasta keskel?): Liituda saab igal ajal.

Rühma suurus (Maksimaalne õpilaste arv): 18

Huviringi eesmärgid: Tunda rõõmu liikumisest ja erinevate pallimängude tutvustamine.

Huviringi tegevuste sisu: Erinevate liikumis ja-pallimängude mängimine.

Tulemus: Õpilane on saanud kogemuse erinevate liikumis-ja pallimängude mängimisest.

Huviringi üldine kirjeldus: Fotoringis tutvutakse kaameratega ja fotograafiaalaste mõistetega. Õpe on jõukohane ka kõige väiksematele ning edasijõudnud saavad oma oskusi täiendada. Soovitav on fotoaparaadi või pildistamisvõimalusega mobiiltelefoni olemasolu (kui on tõsine huvi, aga fotoaparaati ei ole, tule ikka kohale!). Vaadatakse ja analüüsitakse pilte, käiakse pildistamas.

Sihtgrupp: 1. – 9. klass

Toimumise aeg ja koht: T 15:00-15:45 L 102

Juhendaja: Ako Rääbis

Korraldus (Kui pikalt ja mitmel korral nädalas ring toimub): 1 kord nädalas 45 minutit korraga
Õppeaeg (
Mis perioodil ringis osaleda saab? Kas on võimalik liituda ka kooliaasta keskel?): Ring töötab terve õppeaasta. Liituda saab igal ajal.

Rühma suurus (Maksimaalne õpilaste arv): Kuni 15 õpilast

Huviringi eesmärgid: Suurendada huvi fotograafia vastu. Õpetada tundma oma fototehnikat ja selle võimalusi. Parandada õpilaste oskust teha korralikke fotosid. Õpetada analüüsima enda ja teiste fotosid. Üheks võimalikuks väljundiks on osalemine kooli kevadisel fotokonkursil, mis sel aastal kannab nime “Minu Karlova Kool”.

Huviringi tegevuste sisu: Tutvumine oma kaameraga. Erinevate võtterežiimide omadused ja kasutusvaldkonnad. Räägime kompositsioonist. Tutvume mõistetega säriaeg, ava, ISO. Õpime säriajaga, suumiga ja proportsioonidega “mängima”.
Praktilised ülesanded: käime sügisepilte tegemas, hiljem ka talvepilte, otsime kevadet… Jäädvustame koolis toimuvaid näitusi (näiteks Nunnunäitus jms) ja sündmusi (jõuluteemalist koolimaja, Halloween jms). Õpime loodust, linna ja nende detaile märkama. Analüüsime fotovõistlustele saadetud töid – Looduse Aasta Foto, fotovõistlus “Märka mind” ja meie oma kooli erinevate aastate fotosid. Arutame, miks mingi foto võis konkursi võita. 

Teooria, praktika ja analüüs toimuvad kogu aeg paralleelselt. Suur osa juhendamisest on individuaalne. Võimalusel on kavas külastada ka mõnda fotonäitust.

Tulemus: Õpilane tunneb oma fototehnika võimalusi ja oskab neid vastavalt olukorrale kasutada. Tema tehtud fotod on kvaliteetsemad ja ta oskab neid analüüsida. 

Huviringi üldine kirjeldus: Filmiring on avatud kõikidele klassidele. Räägime filmi ajaloost, dokumentaalfilmist, loodusfilmist, mängufilmist, nukufilmist, joonisfilmist, reklaamfilmist. Vaatame filme ja videosid ning analüüsime neid nii sisust kui teostusest lähtuvalt. Harjutame videote tegemist ja analüüsime tehtut. Kasutada saab kooli kaameraid.

Sihtgurpp: 1. – 9. klass

Juhendaja: Ako Rääbis

Toimumise aeg: (Kui pikalt ja mitmel korral nädalas ring toimub): 1 kord nädalas 1 tund korraga N 15:00-15:45, L 102

Õppeaeg (Mis perioodil ringis osaleda saab? Kas on võimalik liituda ka kooliaasta keskel?): Ring töötab terve õppeaasta. Liituda saab igal ajal. 

Rühma suurus (Maksimaalne õpilaste arv): Kuni 15 õpilast

Huviringi eesmärgid: Suurendada huvi filmide ja videote vastu ja teadmisi nende kohta. Õpetada tundma oma videotehnikat ja selle võimalusi. Parandada õpilaste oskust teha korralikke videosid. Õpetada analüüsima enda ja teiste loomingut.

Huviringi tegevuste sisu: Vaatame eri tüüpi filme: reklaamfilme, dokumentaalfilme, loodusfilme, joonisfilme, nukufilme, mängufilme. Saame teada, mis vahe on filmil ja videol. Analüüsime, kuidas konkreetset filmi või videot on tehtud, milliseid võtteid on kasutatud ja kuidas neid filmikeeles on rakendatud. Uurime, mida ühe või teise stseeniga tahetakse öelda, mis sõnumit edasi antakse. Õpime ise videot tegema, lavastame lühikesi stseene ja intervjuusid ning analüüsime tulemusi. Tutvume eri plaanide, kompositsiooni, montaažiga. Praktilise väljundina saavad filmiringi õpilased jäädvustada koolis toimuvaid sündmusi. Koolis on olemas 8 väikest videokaamerat, mida saab filmiringi tunnis kasutada, aga õpilane võib kasutada ka oma tehnikat.

Tulemus: Filmiringi õpilane tunneb eri tüüpi filmide ja videote eripärasid, oskab lühikesi stseene analüüsida, on võimeline iseseisvalt kooli üritusi jäädvustama. 

Huviringi üldine kirjeldus: Matemaatikaring on mõeldud matemaatikast süvitsi huvitatud õpilastele. Võimalikuks väljundiks on osalemine võistlustel (Känguru, Nuputa, Kuubik jms) ja olümpiaadidel. Keskendume nuputamis- ja olümpiaadiülesannetele. Selle kõrval käsitleme ka teemasid, mida kooliprogrammis ei ole. Räägime näiteks lõpmatusest ja uurime, miks nulliga ei saa jagada.

Sihtgurpp: 2.– 9. klass

Juhendaja: Ako Rääbis

Korraldus (Kui pikalt ja mitmel korral nädalas ring toimub): 1 kord nädalas 1 tund korraga,

 K 8:05-8:45, L 102

Õppeaeg (Mis perioodil ringis osaleda saab? Kas on võimalik liituda ka kooliaasta keskel?): Ring töötab terve õppeaasta. Liituda saab igal ajal. 

Rühma suurus (Maksimaalne õpilaste arv): Kuni 20 õpilast

Huviringi eesmärgid Äratada huvi matemaatika vastu. Arendada ruumilist ja matemaatilist mõtlemist. Tutvuda matemaatiliste probleemidega (miks nulliga jagada ei saa?), õppida uusi lahendusmeetodeid.

Huviringi tegevuste sisuIgas tunnis on mingi matemaatiline probleem, teema, lahendusmeetod, ülesannete kogum (näiteks olümpiaadiülesanded). 

Tutvume ka matemaatiliste digikeskkondadega ja harjutame arvutamist. Saame teada, kuidas on lihtsam peast kiiresti arvutada. Tuletame meelde, mis võtteid on kooli matemaatika tunnis läbi võetud ning vajadusel kordame üle või täidame võimalikud lüngad.

Harjutame eri matemaatikavõistluste varasemate aastate ülesannete lahendamist.

Tulemus: Õpilased saavad matemaatika tunnis paremini hakkama, kuna nad on omandanud loovaid võtteid ja vilumus on suurem. Neil on huvi ülesannete lahendamise ja võistlustel osalemise vastu. 

Huviringi üldine kirjeldus: Jalgratturikoolitus on noore juhi esimene põhjalik ettevalmistus iseseisvaks liiklemiseks ratturina sõiduteel. 

Sihtgurpp: 4. klassi õpilased, aga ka huvilised 3. ja 5. klassidest on oodatud!

Toimumise aeg ja koht: T 13:15-13:55 ja K 14:05-14:45 L109. NB! Alustab oktoobrikuust!

Juhendaja: Taavi Ojaniit

Korraldus (Kui pikalt ja mitmel korral nädalas ring toimub): Jalgratturi koolitus toimub ühel korral nädalas, valida saab kahe erineva aja vahel.

Õppeaeg (
Mis perioodil ringis osaleda saab? Kas on võimalik liituda ka kooliaasta keskel?): Koolitusperiood on oktoober 2024 – juuni 2025. Liituda saab oktoobrikuu jooksul.

Rühma suurus (Maksimaalne õpilaste arv): 2 x 15 õpilast, praktiliste tundide puhul vähem.

Huviringi eesmärgid: Jalgratturi koolituse eesmärk on õpetada lastele turvalist liiklemist.

Huviringi tegevuste sisu: Koolitusel õpitakse tundma ohutuks jalgrattasõiduks vajalikke liiklusreegleid, praktilistes sõidutundides õpitakse ratast käsitlema ning harjutatakse reeglite järgi juhtimist väikese liiklustihedusega liikluses. Ehk, siis õpime selgeks liiklusreeglid, vaatame otsa liikluses varitsevatele ohtudele, mängime, teeme katseid, harjutame sõitu, sooritame eksamid ja naudime turvalist liiklemist.

Tulemus: Jalgratturi koolituse lõpetajale omistatakse Transpordiameti poolt jalgratturi juhtimisõigus (juhiluba).  Iga jalgratturi koolituse lõpetaja on üks turvalisem liikleja rohkem.

15€/poolaasta materjalitasu

Huviringi üldine kirjeldus: Joonistamise- ja meisterdamise huviring

Sihtgurpp: 3.-5. klass

Toimumise aeg ja koht: E 15:20-16:05, N 14:45-15:00, L103

Juhendaja: Epp Barkalaja

Korraldus (Kui pikalt ja mitmel korral nädalas ring toimub): 2 rühma, üks kord nädalas

Õppeaeg (Mis perioodil ringis osaleda saab? Kas on võimalik liituda ka kooliaasta keskel?):

September 2024. a. – mai 2025.a. Kooliaasta keskel on võimalik liituda sel juhul kui on vabu kohti.

Rühma suurus (Maksimaalne õpilaste arv): 2×15 õpilast

Huviringi eesmärgid: Arendada laste käelist tegevust ja loovust ning pakkuda õpilastele rahulolu isetehtud tööst.

Huviringi tegevuste sisu: 3D pusled, viltimine, vitraaž maalingud, näpunukkude meisterdamine, pihulooma õmblemine, sõrmedega kudumine, kaltsulõngast heegeldised, unenäopüüdja valmistamine.

Tulemus: Valmivad õpilaste poolt meisterdatud erinevates tehnikates esemed. Õpilased omandavad erinevaid käsitöö- ja joonistamise tehnikaid. Õpivad lugema joonist ja selle järgi iseseisvalt oma tööd teostama.

25€/poolaasta materjalitasu

Huviringi üldine kirjeldus: Saame teada, kuidas savist valmib keraamika

Sihtgrupp: 3.- 7.klass

Toimumise aeg ja koht: Tehnoloogiamajas E 15:00-16:30. NB! Huviring alustab tööd 23. septembrist!

Juhendaja: Ulve Pedastik

Korraldus (Kui pikalt ja mitmel korral nädalas ring toimub): Üks kord nädalas 2 tundi

Õppeaeg (Mis perioodil ringis osaleda saab? Kas on võimalik liituda ka kooliaasta keskel?): Vaba koha olemasolul on võimalik liituda kooliaasta keskel

Rühma suurus (Maksimaalne õpilaste arv): 14

Huviringi eesmärgid: Eesmärgiks on arendada käelisi oskusi, loovat mõtlemist ja ilumeelt.

Huviringi eesmärgid: 

Arendada käsitööoskusi, käelist osavust ja vormitunnetust. Toetada loovtegevust, isikupära ja julgust oma ideede väljendamisel. Arendada püsivust alustatu lõpuleviimisel. Õpetada tundma erinevaid keraamika materjale ning nende kasutamist praktilises tegevuses. Väärtustada oma ja teiste tööd.

Tulemus: Valmivad erinevad keraamilised esemed.

Huviringi üldine kirjeldus: Inimeseõpetuse vestlusring on võimalus arutleda inimeseõpetuse kuumemate teemade üle – jagada oma mõtteid ja tutvuda teiste arvamustega. Vestlusring on juhendatud diskurssioon, milleks osalejad enne huviringi tulekut materjalide toel ettevalmistuvad. Vestlusringis tutvutakse väitlemise põhimõtetega ja viiakse läbi mini-väitlused.

Sihtgurpp: 7.-9. klass

Juhendaja: Sarah Raichmann

Korraldus (Kui pikalt ja mitmel korral nädalas ring toimub): 60 min; 1x nädalas, N 15:00-16:00, S 311

Õppeaeg (Mis perioodil ringis osaleda saab? Kas on võimalik liituda ka kooliaasta keskel?): (õppe)aastaringselt saab liituda ka kooliaasta keskel

Rühma suurus (Maksimaalne õpilaste arv): max 12 õpilast

Huviringi eesmärgid:

* arendada eneseväljendus ja esinemisoskust

* kasvatada julgust ning oskust oma arvamust avaldada

* avardada oma silmaringi teiste arvamus- ja kogemuslugude läbi

* tutvuda ja analüüsida inimeseõpetuses parasjagu aktuaalseid teemasid

Tulemus: Peale 5 nädalast ettevalmistust toimub iga teemabloki lõpus meeleolukas mini-väitlus.

Huviringi üldine kirjeldus: Rahvatantsuring koondab tantsuhimulised noored, kes tunnevad rõõmu liikumisest, on valmis omandama hea tantsutehnika ja lavalise väljendusoskuse.

Sihtgrupp: 9. klass

Toimumise aeg ja koht: K 14:50-16:20, Salme aula

Juhendaja: Merike Heeringson

Korraldus (Kui pikalt ja mitmel korral nädalas ring toimub):
Üks kord nädalas 90 min 

Õppeaeg (Mis perioodil ringis osaleda saab? Kas on võimalik liituda ka kooliaasta keskel?):

Ringis osalemine sept -juuni, liitumine kooliaasta keskel äärmisel vajadusel.


Rühma suurus (Maksimaalne õpilaste arv): 16

Huviringi eesmärgid: Rahvatantsuring koondab tantsuhimulised noored, kellega tunda rõõmu liikumisest, omandada hea tantsutehnika ja lavaline väljendusoskus.

Huviringi tegevuste sisu:  Hoiame au sees eesti pärimuskultuuri, õpime nii folkloorseid kui ka  autoritantse. Osaleme tantsulaagrites.

Tulemus:  Esineda saab nii ülekoolilistel, maakondlikel kui ka üleriigilistel üritusel. 

Huviringi üldine kirjeldus: Mudilaskoor annab võimaluse harjutada koos laulmist, koos tunda rõõmu laulmisest, sõprusest. Annab esinemiskogemust, esinemisjulgust, koos esineda kooli üritustel.

Sihtgrupp: 1.-4. klasside üldklasside õpilased

Toimumise aeg ja koht: T 14:05-14:45, N 8:15-8:50, L 119/120

Juhendaja: Ragne Lind

Korraldus:
Ring toimub 2 korda nädalas, ühe tunni pikkus 40 minutit. 

Õppeaeg 

Ringis saab osaleda terve õppeaasta, saab liituda ka õppeaasta jooksul.

Rühma suurus 

Pole määratletud.

Huviringi eesmärgid:

Eesmärk on kujundada koos laulmist, hingamist, kuulamist, püsivust, julgust esineda ja teistega arvetamist.

Huviringi tegevuste sisu:

Õpime juhtima oma häält läbi hääleharjutuste, tunnetama oma keha ja hääleaparaati. Õpime laulmist läbi erineva karakteriga laulude ja lihvime laulud esinemisküpseks, et saame esinemiskogemust ja-julgust.

Tulemus: Rõõmus ja särasilmne noor, kellele meeldib laulda.

Huviringi üldine kirjeldus: Minifirma on Junior Achievementi ettevõtlusõppe programm, mis on üles ehitatud väikefirma toimimise põhimõttel. Õpilased loovad oma firma, valivad toote või teenuse, jagavad ametid ja tööülesanded. Programmi käigus kujundatakse üldpädevusi edukaks toimetulekuks tulevases tööelus, arendatakse õpilastes algatusvõimet ja soovi ise probleeme lahendada. Minifirma tegemine läheb arvesse ka 8.klassi loovtööna, mida on võimalik teha ka 7. klassis.

Sihtgurpp: 7.-8. klassi õpilased

Juhendajad:  Karolin Luik ja Kätlin Lühiste-Mooste

Korraldus (Kui pikalt ja mitmel korral nädalas ring toimub):  Ring toimub valdavalt paaristunnina 1 kord nädalas (v.a kooitustel ja laatadel osalemised). E 15:00-16:10, Salme 311

Õppeaeg (
Mis perioodil ringis osaleda saab? Kas on võimalik liituda ka kooliaasta keskel?): Minifirma tegutseb oktoobrist õppeaasta lõpuni. Kooliaasta keskel liituda võimalik ei ole.

Rühma suurus (Maksimaalne õpilaste arv): Kokku maksimaalselt 4 minifirmat (liikmete arv 3-5) ehk 3-20 õpilast.

Huviringi eesmärgid: Ringi eesmärk on arendada õpilaste ettevõtliku mõttelaadi, aidata omandada ettevõtlusalaseid põhiteadmisi ja saada praktilisi ettevõtluskogemusi põhikoolis. 

Huviringi tegevuste sisu: Minifirma loomine: idee, meeskond, registreerimine JA Eestis.  Minifirma äriplaani või ärimudeli koostamine. Minifirma tegutsemine: tootmine, turundus, toodete müük või teenuse osutamine. Minifirma lõpetamine: tegevusaruande koostamine ja võimalus osaleda vabariiklikul parima minifirma võistlusel.

Tulemus: Õpilased saavad praktilise ettevõtluskogemuse ning 7.klasside õpilased võimaluse loovtöö sooritamiseks.

10€/poolaasta materjalitasu

Huviringi üldine kirjeldus: Erinevate kunstitehnikate proovimine, vaba joonistamine, meisterdamine erinevatest materjalidest, erinevates tehnikates kaartide valmistamine jms…

Sihtgurpp: 1.-2. klass

Juhendaja: Maarika Ruuse 

Korraldus (Kui pikalt ja mitmel korral nädalas ring toimub)

I rühm 45 min 1 x nädalas (max 15 õpilast) E 13:45-14:25, L 217
II rühm 45 min 1 x nädalas (max 15 õpilast) T 13:45-14:25, L 217

Õppeaeg (Mis perioodil ringis osaleda saab? Kas on võimalik liituda ka kooliaasta keskel?)

Terve õa jooksul, vabade kohtade olemasolul saab ühineda ka jooksvalt

Rühma suurus (Maksimaalne õpilaste arv): 15 õpilast

Huviringi eesmärgid: Kunsti- ja käsitööhuvilistele lastele võimaluse pakkumine kujutava kunstiga tegelemiseks. Loovuse ja loovmõtlemise arendamine. Vaatlus- ja eneseväljendusoskuse  arendamine läbi kunsti ja käelise tegevuse. 

Huviringi tegevuste sisu: Erinevates tehnikates kaartide valmistamine või loovmeisterdamine. Loodusvaatlused ja erinevates tehnikates looduse kujutamine. Meisterdamine looduslikust materjalist. Erinevate kujutava kunsti tehnikatega tutvumine läbi praktiliste tööde (vahakriit, õlipastell, akvarell, guašš jms.) 

Tulemus: Kunstiringis valminud loomingust näituste korraldamine õa jooksul,  samuti osalemine TKK 150 sünnipäevaga seotud õpilastööde näitusel. 

Sihtgurpp: 1.-9.klass 27 eurot/kuu

Juhendaja: Heiki Sorge

Korraldus (Kui pikalt ja mitmel korral nädalas ring toimub): a 60 min ja 3 x nädalas T 16:15-17:15, K 16:15-17:15, N 16:15-17:15 Lina võimla. Ring alustab 17.september.

Õppeaeg (Mis perioodil ringis osaleda saab? Kas on võimalik liituda ka kooliaasta keskel?):

september 2024-mai 2025 ja saab liituda ka kooliaasta keskel vabade kohtade olamasolul.

Rühma suurus (Maksimaalne õpilaste arv): 12

Huviringi eesmärgid: Õppida sulgpalli mängima.

Huviringi tegevuste sisu: Põhilöökide, liikumiste, reeglite õppimine.

Tulemus: Oskab iseseisvalt sulgpalli mängida.

Kolme Põrsakese teadusring Tartu Karlova Koolis ootab teadusringi 1.-2. klassi ja 3.-4. klassi teadushuvilisi õpilasi. Ringide tegevus algab oktoobrikuu esimesest nädalast!

TOIMUMISE AEG

Ring alustab 11. oktoobrist!

1.-2. klassi ring toimub reedeti 13.05-13.50 L211 (I grupp)

1.-2. klassi ring toimub reedeti 13.05-13.50 L 216 (II grupp)

3.-4. klassi ring toimub reedeti 14.00-14.45 L211

KUUTASU

Kuu tasu arvestamise aluseks on toimunud tundide arv kuus. Ühe ringitunni maksumus on 8 €/tund. Kui kuus toimub 4 ringitundi on kuutasu 32 €. Kuutasu arvestamise aluseks on toimunud tundide arv x ühe ringitunni maksumus (8 €). Sõltuvalt ringi asukohast võib teadusringi kuutasule lisanduda ruumi renditasu.

TASUTA PROOVITUND

Esimene tund, kus laps osaleb on tasuta. Palun registreerige laps ringi enne esimest proovitundi. Kui pärast esimest tundi ei soovita jätkata, palun andke sellest teada, kirjutades aadressile teadusring@kolmporsakest.ee. Lõpetame lepingu ning selle eest arvet ei esitata. 

LEPINGU LÕPETAMINE

Lepingu lõpetamise soovist tuleb teada anda hiljemalt 7 päeva enne lõpetamisele eelneva kuu lõppu e-posti aadressile teadusring@kolmporsakest.eeV.a kui laps otsustab mitte käima hakata ja sellest antakse teada nädala jooksul pärast esimest tundi, lõpetame lepingu koheselt.

KORRALDUS

Ühes ringirühmas on kuni 12 last. Suurema huvi korral avame lasteaias ka võimalusel mitu rühma. Rühma avame alates 8 lapsest. Teadusringi tunde ei toimu riiklikel pühadel ega koolivaheaegadel. 

REGISTREERIMISLINK

Lapse saab registreerida teadusringi siin:  https://teadusring.kolmporsakest.ee 

Kõikidele ringi registreeritutele saadetakse teade esimese ringitunni toimumise aja kohta. 

Siin saate tutvuda huviringi lepingutingimustega: https://kolmporsakest.ee/teadusring/

Küsimuste korral kirjutage teadusring@kolmporsakest.ee

Julgusta oma last teadust avastama ja registreeri ta ringi juba täna!

Poolaasta maksab 50 eurot!

Sihtgurpp: 8-14-aastased TÜDRUKUD

Toimumise aeg ja koht: E 17:30-19:30, S107. Alustame 30. septembrist! Ringi saab registreerida läbi Stuudiumi keskkonna: https://karlova.ope.ee/registreeri/817

Juhendajad: Hannes Luidalepp, Arvo Lehemets, Tiina Villako

HK Unicorn Squad on liikumine, mis pakub huviharidusena tehnoloogiaõpet ainult TÜDRUKUTELE, eesmärgiga kasvatada 8-14-aastaste tüdrukute seas praktiliste ja põnevate ülesannete abil huvi tehnika, robootika ja loodusteaduste vastu. 

Rohkem infot Unicorn Squadi liikumise kohta leiate siit: hunicornsquad.ee/mida-teeme

Juhendajateks Karlova kooli lapsevanemad

Sihtgurpp: 5.-9. klassi õpilased poisid ja tüdrukud. 29 eurot/kuu

Juhendaja: Annika Lätt. Tartu Kõrgem Kunstikool Pallas lektor, juhendan tekstiilitudengeid. Tartu Voco Kutsehariduskeskus  õppemeister, juhendan 4 ja 5 taseme rätsepaid. Eesti Töötukassa programmi Tööta ja Õpi koostööpartner, juhendan algavaid ettevõtjaid rätsepa erialal. Annika Õmblussalongi omanik ja aktiivselt tegev selles aastast 1996.

Korraldus: Hetkel Karlova koolis ring täis ei tulnud. Võimalik liituda sama ringiga Reiniku koolis alates 14. oktoobrist kell 15.10-17.00. Täpsem info juhendajalt.

Ringi registreerimiseks kirjuta annikakene@hotmail.com, lisainfo juhendaja tel 5283322

Õppeaeg: Alates oktoobrikuust. Saab ühineda jooksvalt terve õppeaasta jooksul. Ring alustab R, 11. oktoober!

Rühma suurus (Maksimaalne õpilaste arv): 20

Huviringi eesmärgid: Julgustada noori riietuma isikupäraselt, julgelt, samas teadlikult, mitte ületarbides. Anda õiged juhtnöörid ja inspiratsiooni suunad.

Osata riietuda stiilselt ja enesekindlalt. 

Huviringi tegevuste sisu: Läbitakse teemad: mood, riietumisstiilid ,figuuritüübid, moeajaloo tutvustus, kiirmood , aeglane mood, kapselgarderoobi loomine, värvikaart, enda isikliku inspiratsiooni kaardi loomine , vabaaja ja akadeemiline riietus, kuidas lugeda moejoonist, moekanalid ja terminid, kangaste tutvustus ja hooldusmärgid.

Tulemus: Õpilane omandab suunad , kuidas orjenteeruda tänases kiires ja tekstiiliküllases rõivamaailmas. Valida õiged sobivad rõivad endale. On teadlik säästvast tarbimisest ja kestvast elustiilist.Hästi riietuv noor on eneskindel ja julge.

Sihtgrupp: 1.-3. klass ning 4.-5. klass (2 gruppi)

Juhendaja: Valmo Kriisa

Korraldus: Treeningud toimuvad Lina tänava võimlas.

E 15:30-16:15 ja N 14:15.-15:00 – 1.-3. klassi poiste ja tüdrukute treeningud toimuvad 2x nädalas
Osalustasu on 35€/kuus, Rocki klubi liikmetele 25€/kuus

E-N 17:15-18:30 – 4.-5. klassi poiste ja tüdrukute treeningud toimuvad 4x nädalas Osalustasu on 70€/kuus, Rocki klubi liikmetele 50€/kuus

Rocki klubi liikmeks saab registreerida: https://rocktartu.ee/rocki-liige/

Õppeaeg: Treeningud toimuvad kooliaasta vältel oktoobrist mai lõpuni. Liituda ka kooliaasta keskel.

Huviringi eesmärgid: Arendada laste sportlikke võimeid, pakkuda regulaarset füüsilist aktiivsust ning tekitada tervislikke toitumis- ja liikumisharjumusi. Lisaks toetada laste enesekindlust ja meeskonnatöö oskusi ning õpetada võitma ja kaotama.

Huviringi tegevuste sisu: Treeningutel õpitakse kehavalitsemist, sooritatakse mitmesuguseid sportlikke harjutusi ning mängitakse erinevaid pallimänge (mitte ainult korvpalli). Fookus on lapse spordirõõmu tekitamisel ja üldisel kehalisel arendamisel.

Tulemus: Lastel paranevad kehalised võimed, suureneb enesekindlus ja arenevad palli käsitlemise oskused. Kujunevad tervislikumad toitumis- ja liikumisharjumused, paraneb koostööoskus ning oskus võita ja kaotada.