EST

Üritused ja sündmused

Aasta: 2016 / 2017 / 2018 / 2019 / 2020 /

Karlova õpilased hiilgasid õpilasetlejate vabariiklikus voorus
7.veebruaril toimus Tartus etluskonkursi vabariiklik voor, kus osales 44 õpilast kolmes vanuserühmas: nooremas (4.-6. kl) vanuserühmas 15, keskmises (7.-9. kl) vanuserühmas 14, vanemas (10.-12. kl) vanuserühmas 15. Konkursi tulemused kujunesid meie õpilastele suurepäraseks: Hanna Jõgi 5.c klassist tunnistati omas vanuseastmes parimaks (grand prix) ning Maaria Õun 9.a klassist pärjati laureaaditiitliga.
Põnev sotsiaalsete oskuste päev „Mina hoolin”
28. jaanuaril toimus Eesti Maaülikooli tehnikamajas sotsiaalsete oskuste päev "Mina hoolin", kus osales õpilasi ka Karlova kooli 4.b klassist. Koos klassijuhataja Merike Heeringsoniga tutvuti teraapiakoertega, võeti osa küberkiusamise ja laste õiguste töötoast ning osaleti aktiivses vahetunnis.
Tartu linna etluskonkursilt head tulemused
16. jaanuaril toimus Eesti Kirjandusmuuseumis Tartu linna 4.-12. klasside etluskonkurss. Igal osalejal tuli peast esitada üks luuletus ja üks proosapala kas Eesti või välisautorite loomingust. Karlova kooli jaoks olid tulemused rõõmustavad: 4.-6. kl vanusegrupis jäi Hanna Jõgi (5.c) jagama I-III kohta ning 7.-9. klasside arvestuses saavutas III koha Maaria Õun (9.a). Mõlema õpilase juhendaja on õpetaja Katrin Raidma. Kõik esikolmikusse jõudnud pääsesid edasi ka riigikonkursile.
Maia Lii Pruulmann saavutas Peterburis III koha
Jaanuari alguses toimus  Peterburis XI rahvusvaheline Samari Savšinski nimeline konkurss, kus noorte keelpillimängijate oskused pandi proovile mitmes voorus ja vanuserühmas. Võistlusest võttis osa ka Karlova kooli 3.a klassi õpilane, noor klaverimängija Maia Lii Pruulmann, kes saavutas tubli III koha.
Vaikuseminutid – tähelepanu ja meelerahu harjutused kõigile
20. jaanuaril  toimus Karlova koolis taas järjekordne seminar õpetajatele ja lastevanematele. Seekord tutvusime Vaikuseminutite metoodikaga. Mis on Vaikuseminutid? Vaikuseminutite nime alla on koondatud lihtsad ja lühikesed harjutused, mis õpetavad paremini märkama enda sees ja ümber toimuvat. Koos koolitaja Matti Oravaga tegime läbi erinevaid harjutusi, mille abil tugevdada tähelepanu, enesekontrolli ja teadlikkust, suurendades seeläbi psühholoogilist heaolu.
Karlova kooli poisid saavutasid pallilahingu võistlustel II koha
15. jaanuaril toimusid Tartu linna koolidevahelised võistlused pallilahingus kolmandate klasside poistele. Väga tasavägisel turniiril saavutas II koha Karlova kooli võistkond kooseisus Joosep Jõgi, Kaspar Sorge, Art Valter Vään 3.a klassist; Pärtel Gross 3.b klassist ning Rudy Prants ja Ekke Halgmaa 3.c klassist.
Jõuluteemaline “Rooside sõda”
Sel aastal tuli  4.d klassi klassijuhatajale Kadrile mõte teha  3.-4. klasside jõulupidu tuntud telemängu “Rooside sõda” stiilis. Ettevalmistused koos õpetaja Merikesega algasid juba oktoobri lõpus. 19. detsembril toimuval jõulupeol osales mängus kaks perekonda: 3. klasside klassijuhatajad olid perekond Jõulucool ja 4. klasside  võistkond sai nimeks Pikaõpsipikapäkapikk. Mäng läks algusest peale hooga käima. Vahepeal saabus ka peo aukülaline - jõuluvana. Pidu sai meeleoluka lõpu ühispildistamisega.