TARTU KARLOVA KOOL
EST

Karlova kooli Salme koolimaja on avatud"Täna kinnitame kanda Salme tänava koolimajas, aga ka ümbruses – uuel staadionil ja tuttavas Karlova pargis, mis jääb ühendama kahte koolimaja. Kõik ei ole uue maja sees ja väljas veel ideaalses korras. Aga kui me oleme jõudnud end sisse seada, koolimaja sildi fassaadile kinnitada ja viimased tööd lõpetada, nii umbes veebruari alguses, siis kutsume külalised ja sõbrad ning korraldame piduliku avaaktuse ja tänuürituse. Täna aga on pidupäev kooliperele, õpilastele, õpetajatele ja koolitöötajatele.On aeg avada uksed ja siseneda koos järgmisesse peatükki Karlova kooli ajaloos!"  Krista Andreson, TKK direktor

Järgnevalt jagab õpilasesinduse meediatoimkonna liige Eike Kaur meiega Salme maja ajalugu ning annab lühikese ülevaate ka majas nähtava kohta. 
 

"Vana Salme koolimaja uus algus endises rütmis - õppides ja õpetades"

Tartu Karlova Kooli kolmanda kooliastme õpilasi on ees ootamas põnevad ajad - juba tänasest jätkavad 7.-9.klassid õpiteed uues Salme tänava koolimajas.

Salme 1a aadressil asuv uus koolimaja on tegelikult üsna pika ajalooga hoone. 1938.a valminud maja ehitati kohe koolimajaks, kus on üksteise järel asunud kommertsgümnaasium, kaubanduskool, Tartu õpetajate instituut, Tartu pedagoogiline kool, Tartu õpetajate seminar ja kõige viimasena Tartu Ülikooli haridusteaduste instituut. Seega võib öelda, et iga kivi selle maja müüris on näinud pealt nii õppimist kui ka õpetamist. Kindlasti on nii mõnigi Karlova kooli õpetaja õppinud või isegi töötanud Salme tänava õppehoones.

Arvatavasti on nii mõnedki teist mõelnud, et milline saab uus maja välja nägema. Kuna koolimajas veel artikli kirjutamise hetkel ehitustööd käivad, siis ei lubata sinna ohutuse tagamiseks kõrvalisi isikuid, mistõttu on alljärgnev info saadud intervjueerides majandusjuht Svetlana Jasnovat, kes on kogu renoveerimisprotsessiga algusest peale seotud olnud. Loodetavasti leiab lugeja siit artiklist toredaid vihjeid Salme tänava koolimaja võimaluste kohta esialgse kujutluspildi loomiseks. 

Koolimajja on võimalik siseneda neljast erinevast uksest. Peauksest avaneb suur avar fuajee, kust saab liikuda mööda laiu treppe administraatori laua juurde. Uuest majast leiad ka lifti! Õpilaste garderoobid asuvad keldrikorrusel. Erinevalt Lina koolimajast ei ole Salme tänaval klasside boksid, vaid nagid. 

Klassiruumid saavad olema heledad ja valgusrikkad ning nendest ei leia enam rohelisi kriiditahvleid, vaid interaktiivsed ekraanid ja valged markeritahvlid.  Nii nagu Lina koolimajas, on Salme õppehoones eraldi õppeklassid pilliõppeks, samuti hea akustika ja kõrgendatud lavaga aula teisel korrusel. Koolimaja avarates koridorides on istumiseks mugavad tugitoolid, mis annavad lootust mugavateks ning lõõgastavateks vahetundideks. Võimla ja kehalise kasvatuse riietusruumid leiab keldrikorruselt.

Salme tänava majas on nii unisex tualettruumid kui ka eraldi tüdrukute ja poiste tualetid keldrikorrusel. Nälja kustutamiseks on sarnaselt Lina tänava majale keldrikorrusel senisest väiksemas mõõdus söökla ja tulevikus ka kohviku. 

Üks täiesti uus asi Salme tänava koolimajas on eraldi ruum õpilasesindusele, mis asub keldrikorrusel. Uus on ka maja kõrval peagi valmiv staadion ja suur hooviala. Karlova kooli III kooliastme majas on ka õpetajate tuba ja direktori kabinet, lisaks leiab kolmandalt korruselt kooliarsti ruumi.

Alates tänasest saavadki 7.-9.klasside õpilased oma kooliteed jätkata uues, Salme 1a aadressil asuvas õppehoones.

Eike Kaur

8.a klass

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt