TARTU KARLOVA KOOL
EST

Üritused ja sündmused

Aasta: 2016 / 2017 / 2018 / 2019 / 2020 / 2021 / 2022 / 2023 /

Ühiskonnaõpetuse olümpiaadi vabariiklikus voorus saatis 9.a klassiõpilasi edu
Ühiskonnaõpetuse olümpiaadil vabariiklikus voorus saavutas 9.a klassi õpilane Mikk Artur Mikfelt III koha ja Kaupo Piir VIII koha
Karlova kooli korvpallurid saavutasid kaks esikohta!
22. märtsil toimus Kõrveküla spordihoones 3x3 korvpalli Tartu linna ja Tartumaa etapp, kus selgitati parimad 1.-5. klasside ja 6.-7. klasside tüdrukute ja poiste vanusegrupis. Karlova kool oli esindatud kolme võistkonnaga. Üliedukad olime 1.-5. klasside seas, kus nii tüdrukud kui poisid võitsid kõik mängud ja saavutasid mõlemad I koha.
Tartu Karlova Kooli puhkpilliorkester kutsub kontserdile
Ootame teid kõiki kontserdile "Puhkpill kutsub", kus esineb ka meie kooli puhkpilliorkester! Kontsert toimub Heino Elleri Muusikakooli Tubina saalis 30. märtsil kell 18:00. Kontsert on tasuta.
Neidudekoor "Kurekell" Viini rahvusvahelisel koorifestivalil
Tartu Karlova Kooli Neidudekoor “Kurekell” osales Vilve Maide juhtimisel Viinis rahvusvahelisel koorifestivalil (32nd International Franz Schubert Choir Competition & Festival March 16 - 20, 2023 | Vienna, Austria) ja saavutas suurepärase tulemuse!
Erasmus+ projekti ettevalmistused Lüneburgis
Meie kooli õpilased sõidavad 15.-22.aprillil Erasmus+ projektiga Saksamaale, Lüneburgi - ikka selleks, et arendada keeleoskust ning koostöös eakaaslastega arutleda Euroopa kultuuri ja ajaloo teemadel. Saksa keele õpetaja ja projekti eestvedaja Külli Toots ning ajalooõpetaja Karolin Luik lendasid paariks päevaks kevadisse Lüneburgi, et õppekäik põhjalikult ette valmistada. Herzliche Grüße!
Emakeelepäevajooks
Emakeelepäevajooks 2023.
Alustab loovkirjutamise ring Karlova-Ropka haruraamatukogus
Tartu linnaraamatukogu Karlova-Ropka harukogus alustab järgmisest nädalast loovkirjutamise ring noortele. Plaanis on kirjutada lugusid, leida inspiratsiooni pakkuvaid vahendeid, uurida tekstiloome võimalusi ja tööriistu, vaadata üle, mida kirjanikud on kirjutamisest arvanud, jagada mõnusamaid lugemiskogemusi ning palju muud, mis kõik on loovkirjutamisega mingil moel seotud. Raamatukogus toimuv huvitegevus on kõikidele tasuta ning ootame kõiki noori.
Erasmus+ projektiga Saksamaale
Tartu Karlova Kool osaleb sel kevadel esmakordselt Erasmus+ õpirändprojektis „Kultuuridevaheline õppimine“. Projekti on kaasatud 13 õpilast 7.-9. klassidest ja neid juhendavad õpetajad Karolin Luik, Sarah Raichmann ja Külli Toots. Kestus 1.03.-31.08.2023. Erasmus+ on programm, mis rahastab haridus-, koolitus- ja noortevaldkonna projekte Euroopa Liidus. Programmi eesmärk on arendada riikidevahelist koostööd, avardada õpilaste ja õpetajate silmaringi ning ühendada erinevaid kultuure.
Karlova kooli õpetajad läksid vaheajale vastu suusatades
23. veebruaril, kui pidulikud aktused olid läbi, läksid Karlova kooli õpetajad Tähtvere spordiparki suusatama. Eestvedamise võtsid oma õlule kehalise kasvatuse õpetajad, kes juhendasid kohapeal kõiki soovijaid. Kool tänab omaltpoolt LIMPA suusakooli, kellelt saime suurepäraselt hooldatud varustuse.
EV 105 pidulikud aktused
Karlova kool tähistas Eesti Vabariigi 105. sünnipäeva.
Kolmas klass külastas Tartu Kunstimuuseumit
Karlova kooli 3.c klass käis 16. veebruaril Tartu Kunstimuuseumis, et tutvuda näitusega “Ammendamatu agul” ning osaleda papitrüki tehnika töötoas. 
Algklasside matemaatikanädal
Selle õppeaasta matemaatikanädal on seljataga. Algklassidele sisaldas nädal erinevaid ülesandeid nii tunnis kui ka kodus tegemiseks. Igal aastal püüame pakkuda veidi korduvaid tegevusi ja ka midagi uut.
Kutse Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud kontserdile
Kutsume kõiki Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud väärikale kontserdile “Üks laul, üks viis", mis toimub 24.02.2023 kell 16.00 Eesti Rahva Muuseumi silla-alal. Imelise eesti koorimuusikaga täidetud õhtupoolikul musitseerivad Tartu Poistekoor, kammerkoor Helü, Tartu Üliõpilassegakoor, Tartu I Muusikakooli sümfoniettorkester, folklooriklubi Maatasa, solistid ning bänd.
Karlova kooli noored käsipallurid saavutasid kõrgeid kohti
13. veebruaril toimusid Tartu linna ja maakonna koolidevahelised käsipallivõistlused 1.-3. klassi õpilastele. Karlova kool oli esindatud kahe võistkonnaga ning mõlemad olid väga tublid. Esimene võistkond saavutas II koha ning teine võistkond III koha.
Pärastlõuna poolprofessionaalsete muusikute radadel
8. veebruaril külastas Tartu Poistekoor Heino Elleri Muusikakooli.
Kolmandad klassid käisid AHHAA-s elektrit uurimas
Veebruari alguses osalesid 3. klassid AHHAA-õppepäeval “Elekter”.
Aktiivne liikumispäev Karlova koolis
8. veebruaril liikus kogu Karlova kooli pere.
Hull Teadlane hullutas katsetega
Sel õppeaastal võtab 3.a klass osa Hullu Teadlase uurimustööde konkursist “Imeline maitse”.
Annelii Traks on aasta dirigent-muusikaõpetaja 2022
Annelii Traks pälvis Eesti Kooriühingu aastapreemia aasta dirigent-muusikaõpetaja 2022 kategoorias.
Mikk Artur Mikfelt ja Kaupo Piir pääsesid ühiskonnaõpetuse olümpiaadil riigivooru
​​​​​​​9.a klassi õpilased Mikk Artur Mikfelt ja Kaupo Piir pääsesid Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsi poolt korraldatava ühiskonnaõpetuse olümpiaadi riigivooru.
Karlova kooli noored korvpallurid on Tartu linna parimad!
Karlova kooli noored korvpallurid on Tartu linna parimad!
5. klassi õpilased olid edukad inglise keele viktoriinil
Karlova kooli esindusel läks inglise keele viktoriinil väga hästi!
Tartu Poistekoor külastas Raadio Elmari stuudiot
Eelmisel nädalal külastasid Tartu Poistekoori noormehed raadio Elmar Tartu stuudiot, kus peatoimetaja Andres Panksepp tutvustas raadiotöö telgitaguseid. Prooviti kätt reklaamtekstide ja ilmateate lugemisega. Ühtlasi arutleti, kuidas saada ajakirjanikuks, kas suvel saaks Elmarisse tööle minna, kes Elmaris töötavad, kes on kuulajad, mis on ajakirjaniku ja raadio roll tänases ühiskonnas.
9.a klassi õpilased Kaupo Piir ja Mikk Artur Mikfelt osalesid Mudel-Eesti korraldatud Noorte Riigikogul
9.a klassi õpilased Kaupo Piir ja Mikk Artur Mikfelt osalesid Mudel-Eesti korraldatud Noorte Riigikogul.
Karlova kooli koorikooli vastuvõtt 21.-22.02.23
Tartu Karlova Kooli koorikool komplekteerib 2023/2024. õppeaasta 1. klassi muusikaliste katsete ja individuaalse vestluse tulemuste alusel. Koorikooli astuda soovijatele korraldatakse muusikalised katsed ja individuaalne vestlus Tartu Karlova Kooli Salme tänava koolimajas (aadressil Salme 1a) 21. ja 22. veebruaril 2023 kell 16.00-19.30.
Mattis Mikael Tannik saavutas koos meeskonnaga III koha
Tartu Ülikooli Korvpallikooli U16 poiste võistkond, kuhu kuulub 9.a klassist ka Mattis Mikael Tannik, osales läinud nädalavahetusel, 13.-15. jaanuaril hooaja teisel European Youth Basketball League etapil. Poisid kogusid turniiril oma kontosse neli võitu ja ühe kaotuse, millega platseeruti 3. kohale.
Mikk Artur Mikfelt saavutas Riigikohtu kaasuskonkursil põhikooli arvestuses I koha 
Mikk Artur Mikfelt saavutas Riigikohtu kaasuskonkursil põhikooli arvestuses I koha 
Koorikool nautis nädalavahetust Eesti talvepealinnas
13.-14. jaanuaril käisid Tartu Poistekoori meeshääled ja neidudekoor Kurekell talvelaagris. Traditsiooniks saanud kahepäevane laager toimus Otepää Gümnaasiumis.
Lee Holm saavutas II koha Tartu linna etluskonkursil
Lee Holm saavutas piirkondliku etluskonkursil II koha.
Karlova kooli algklasside õpilased käisid Tähtveres suusatamas
10. ja 11. jaanuaril käisid kõik Karlova kooli 1.-4. klassid Tähtveres suusatamas. Koos õpilastega olid rajal ka nii mõnegi klassi klassijuhatajad. Suusatunde viisid läbi Limpa suusakooli instruktorid.
Karlova kooli Salme koolimaja on avatud
​​​​​​​Tartu Karlova Kooli kolmanda kooliastme õpilasi on ees ootamas põnevad ajad - juba tänasest jätkavad 7.-9.klassid õpiteed uues Salme tänava koolimajas.
Seoses Karlova kooli uue õppehoone avamisega muudeti liikluskorraldust
Koolile ohutuma ligipääsetavuse tagamiseks muudeti Eha ja Salme tänavatel sõidukite parkimiskorraldust.
Saksa keele õppijate tegemised
Tartu Karlova Koolis õpitakse saksa keelt B-võõrkeelena alates 6. klassist. Viimastel aastatel on õppijate arv suurenenud ning 6. ja 7. klassi õpilastele on avatud kaks õppegruppi. Sügisel 2022 alustas ka saksa keele huviring 5. klasside õpilastele.
Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt