TARTU KARLOVA KOOL
EST

Üritused ja sündmused

Aasta: 2016 / 2017 / 2018 / 2019 / 2020 / 2021 / 2022 / 2023 / 2024 /

Selgusid Tartu linna parimad õigekirjatundjad
5. aprillil toimus Tartu linna 4.-9. klasside õigekirjaolümpiaad. Meie kooli õpilastest saavutasid klasside arvestuses suurepärased tulemused 5.a klassi õpilane Ida Siegl (2. koht) ja 8.b klassi õpilane Marie Siegl (3.- 4. koht). Edukad olid samuti 6.c klassi õpilane Juuli Randveer (4. koht), 8.b klassist Nataly Paap (5.-6. koht) ning Mia Marta Müürsepp (7.-11. koht).
Karlova kooli tublid puhkpillimängijad
13.-15. märtsini toimus Lätis rahvusvaheline puhkpilliõpilaste konkurss "Wind Stars 2024", millest võtsid osa ka meie kooli klarnetiõpetaja Margus Kasemaa õpilased. Vanemas kategoorias võistlesid Karlova ja Kivilinna kooli õpilaste segaansamblis Karlova koolist Magnus Lõhmus ja Kris Robin Põldma 8.a klassist. Zürii liikmed Jaapanist, Azerbaidzaanist, Ukrainast, Kreekast, Leedust ja Lätist hindasid ansambli esituse III koha vääriliseks. Nooremas kategoorias osales Kivilinna kooli õpilaste ansambel ning saa
Kinnitatud on Tartu Karlova Kooli uus arengukava aastateks 2024-2027
Tartu Karlova Kooli arengukava aastateks 2024-2027 on koostatud lähtuvalt Tartu linna arengudokumentidest ning põhikooli- ja gümnaasiumiseaduses esitatud nõuetest. Arengukava ja selle muudatused on koostatud koostöös hoolekogu, õpilasesinduse ja õppenõukoguga. Arengukavas sätestatakse järgneva arenguperioodi eesmärgid, põhisuunad ja tegevuskava ning arengukava muutmise kord.
Loovtöö Ideede Labor võttis loovtööga seotud pinged maha
Loovtöö Ideede Labor võttis loovtööga seotud pinged maha Meie kooli 7. klasside õpilased veetsid kolmapäeva, 3. aprilli Tartu loodusmajas. Korraldasime partneritega koostöös erilise õppepäeva, et anda inspireeriv start loovtööde tegemisele 8. klassides. Meie koolis juba kolmandat aastat toimuva formaadi oleme ristinud Loovtöö Ideede Laboriks ehk hellitavalt LIL-iks. LILil tutvustasime õpilastele võimalusi, mida loovtöö tegemine annab. Kasvatasime Individuaalsete ja meeskondlike ülesannete kaudu no
Karlova Kooli sünnipäevakontsert
Neljapäeval, 18. aprillil toimub Vanemuise kontserdimajas traditsiooniline kooli sünnipäevakontsert. Kõik õpilased, lapsevanemad, õpetajad, vilistlased ja sõbrad on oodatud kuulama ja vaatama. Toreda kohtumiseni!
Rahvusvahelise teatripäeva tähistamine
Tähistasime Rahvusvahelist teatripäeva 26.-27. märtsil.
Tublid saksa keele õppijad
Reedel, 22. märtsil toimus Tartu Saksa Kultuuri Instituudis etluskonkurss saksa keele õppijatele. Hea esinemise ja näitlejameisterlikkuse eest pälvisid tunnustuse 8.a klassi õpilased Heli Floren, Tõnu Vares ja Alarik Paas ning Leonhard Kristian Bolshakov 8.d klassist. Veebruaris toimunud ülelinnalisel ilukirjanduse tõlkevõistlusel saavutas parima tulemuse 9.b klassi õpilane Henrik Nuka. Kevadel on tulemas veel mitmeid konkursse ja traditsiooniline orienteerumismäng Tartus. Suvisesse populaarsesse saksa ke
Suurepärased tulemused Tartu linna pioneeripalli võistluselt
Esmaspäeval, 18. märtsil Tartu Aleksander Puškini Koolis toimunud Tartu linna koolidevahelise pioneeripalli võistlused 7. klassidele võitsid Karlova kooli tüdrukud. Mängud olid tõeliselt põnevad ja pingelised. Meie tüdrukud mängisid väga ühtehoidvalt ja tegid kõik, mis tundides harjutatud ja rohkemgi veel. Ja nii tuli ka autasuks võit! Võistkonda kuulusid: Ruth Reinsoo 7. a, Ann Raa 7. a, Liisbet Sander 7. c, Loore Lehemets 7. c, Mia Anette Põdersoo 7. c, Kertu Jõesaar 7. c, Kerli Justus 7. c. Õpilasi j
Luulekonkurss
Head õpilased ja õpetajad! Karlova kooli traditsiooniks saanud luulekonkursi selle aasta teemaks on kooli moto "Mina olen eeskuju". Aega vastaval teemal luuletuse kirjutamiseks on kuni 1.aprillini. https://forms.gle/Gsm5tAuBKX7WBxCw5 Luuletus peab olema osaleja omalooming. Luuletuse pikkus ei ole oluline. Luuletus ei tohi sisaldada roppuseid ega olla solvava sisuga. Esitatud luuletusest tehakse näitus koolimaja seintele. Parimatele auhinnad!
Kirjanduslik kohtumine Anne-Mai Tevahi ja Lauri Räpiga
Teisipäeval, päikesepaistelisel 12. märtsil tähistasid meie kooli 8.-9. klassid peagi saabuvat emakeelepäeva kirjandusliku kohtumisega. Oma loomingust, praegustest töödest ning enda kujunemisloost rääkisid luuletaja, laulusõnade autor, teksti- ja sisulooja Lauri Räpp ning luuletaja ja näitleja Anne-Mai Tevahi.
Selgusid emakeeleolümpiaadi tulemused
9. märtsil kuulutati välja emakeeleolümpiaadi võitjad. Sellel aastal oli korraldajaks Tartu Ülikool ja teemaks  „Eesti keele hääldus“.  Olümpiaadi riiklikusse lõppvooru oli kutsutud meie kooli 8.b kl õpilane Mia Marta Müürsepp (õp Liivi Paumets), kes lõpetas 39. emakeeleolümpiaadi auhinnalise 5. kohaga.
Teeme koostööd kogukonnaga
Teeme koostööd Karlova kogukonnaga! Neljapäeval, 7. märtsil, käisid meil külas Tartu Karlova Lasteaia Tähepärlite rühm. Koos uudistati meie üliägedat tehnoloogiamaja ja meisterdati üks isevärki putukas, kelle nimeks sai esialgsetel andmetel Eputis/Eputrilla. Järgmiste huvitavate koostööprojektideni!
Fotokonkurss "Hoiame loodu(s)t"
Karlova kooli fotokonkurss tuleb taas! Traditsiooniliselt toimub igal kevadel meie koolis fotokonkurss, mis on avatud kõigile õpilastele, õpetajatele, vilistlastele, lastevanematele. Sel kevadel on konkursi teemaks "Hoiame loodu(s)t". Konkursile saab esitada kuni 10 enda tehtud tööd. Konkursi tähtaeg on 12. aprill. Parimatele ka auhinnad meie toetajatelt! Konkursi tööd lähevad üles näitustele Kvartali keskusesse ja Aura Veekeskusesse. Täpsem info plakatil.
Karlova Kooli õpilased võitsid käsipallivõistlused
Karlova Kooli õpilased võitsid käsipallivõistlused
T-särgi/pusa kujundamise konkurss
Head õpilased, õpetajad, lapsevanemad ja vilistlased! Ootame teie ideid Karlova Kooli T-särgi/pusa kujundamisel! Konkursi tingimused leiad siit. Konkurss kestab kuni 5. aprillini. Parimad tööd valib välja žürii, võitja valitakse rahvahääletuse teel. Rohket osavõttu soovides!
Karlova Kooli õpetajad läksid vaheajale vastu räätsamatkaga
Reedel, 23ndal veebruaril, kui koolis olid lõppenud pidulikud aktused läksid Karlova Kooli õpetajad räätsamatkale. Matk toimus Tartu külje all Laukasoos ning selle viis läbi matkajuht Taavi Nagel. Matkajuhi abiga saime näha teistsugust looduskeskkonda ja loomade-lindude tegutsemisjälgi, kuulasime rabahääli ning nautisime kauneid loodusvaateid. Oli ütlemata mõnus üheskoos värskes õhus liikuda.
Tähed taldrikus
Tähed taldrikus
4.A klassi etiketikoolitus VOCOS
Käisime klassiga kolmapäeval, 31. jaanuaril VOCO kooli restoranis Meliss, kus tehti meile etiketikoolitus. Lauda istudes nägime, et igaühele oli ette pandud volditud servjett ja väike taldrik, kuhu oli peale asetatud võinuga. Veeklaasi kõrval olid eelroa ja pearoa kahvel ja nuga ning ei saa ka unustada magustoidu kahvlit ja lusikat. Eelroaks oli makaronisalat ja pagarite poolt ise tehtud sai ning võimääre. Päris huvitav, et ei tohtinud lihtsalt saia peale määret panna vaid sellest tuli väike tükk murda ja
Karlova Koolil toimus talvine liikumispäev
Karlova Koolil toimus talvine liikumispäev Teisipäeval, 30.01 toimus Tartu Karlova Koolil liikumispäev. Kogu kool nautis talvemõnusid värskes õhus. Esimese kuni neljanda klassi õpilased suusatasid ja kelgutasid Tähtveres. Vanemad klassid valisid endale meelepärase liikumistegevuse - uisutati, mäesuusatati, matkati, tuubitati, sõideti lumelauaga jne. Kuigi temperatuur näitas mõni kraad sooja, mis muutis olemise veidi vesiseks, pakkus koos tegutsemine positiivseid emotsioone nii õpilastele kui õpetajatele
Edu lauluvõistlusel "Tartu Linna Laulutäht"
Pühapäeval, 21. jaanuaril selgusid lauluvõistluse "Tartu Linna Laulutäht" finalistid, kellede hulgas oli mitmeid Karlova kooli õpilasi. Väga häid tulemusi saavutati järgmistes kategooriates: 11-13 a vanusekategoorias II koht - Loviise Mäesalu 5A - Edasipääs "Tähtede lava" demovooru III koht - Ruth Reinsoo 7A - Mõtestatud esitlus ja a´capella oskuslik kasutamine Eripreemiad: Artur Talts 5A - Publikumagnet! Reesi Kikka 5A - Siiras ja sirgeselgne esitus! 14-16 a vanusekategoorias I koht - Annabre
Meie õpilaste edu rahvusvahelisel talendivõistlusel
12.-13. jaanuaril toimus Jurmalas rahvusvaheline talendivõistlus Christmas Surprise. Meie koolist osalenud kaks õpilast saavutasid auhinnalisi kohti. Liisbet Timusk 3A saavutas soololaulu kategoorias III koha ja õhuakrobaatikas tõi koju I koha. Eliisa Suburg 6.A klassist saavutas soololaulus I koha. Palju õnne tublidele õpilastele ja nende juhendajatele!
Õpilasesindus toimetab ja seab sihte
Käes on uue aasta esimene kuu ja see on ka aeg, kui seatakse uusi sihte. Tartu Karlova Kooli õpilasesindus alustas seda aastat ägeda koolitusega, mida viis läbi arengutreener ja coach Urmo Reitav. Üheskoos arutleti mis asja õpilasesindus koolis ajab, tegeleti kooli uue arengukava väärtuste lahtimõtestamisega ning loomulikult toimus see kõik läbi aktiivsete ja mänguliste tegevuste. Oli vahva päev koos. Aitäh kõigile osalejatele! Pilte koolituselt näeb siit.
Suurepärased tulemused rahvusvahelistelt lauluvõistlustelt
Loviise Mäesalu, 5. A klassist  osales Olav Ehala lauluga "Ma tahan olla öö" Angel Voice Online edition konkurssil ning saavutas üle kogu junior vanuserühma, kõikide kategooriate üldvõidu - JUNIOR GRAND PRIX
Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt