TARTU KARLOVA KOOL
EST
galeriisse
Aula
Kassiaabits

Tartu Poistekoor ja neidudekoor Kurekell avasid suusaorienteerumise maailmameistrivõistlused

Tartu Poistekoor ja neidudekoor Kurekell avasid 23.02.2021 suusaorienteerumise maailmameistrivõistlused Tehvandil.

240 sportlast 17 riigist tervitati teostega “Maailm heliseb” ansamblilt Curly Strings, A. Tammeoru “Talveöö” ning Grease filmist tuntud lõpunumbriga “We go together”.

Oma kohaloluga austasid sportlasi Eesti Orienteerumisliidu esindaja Sixten Sild, International Orienteering Federation esindaja Leho Haldna, Otepää vallavanem Jaanus Barkala ning Kultuuriministeeriumi delegatsioon.

Avatseremoonial astus lisaks kooridele üles Eesti oma slackline´i maailmastaar Jaan Roose, kes pakkus akrobaatilise etteastega jäävihma tingimustes parajalt närvikõdi.

Kogu etteastet kroonis vaatemänguline ilutulestik. Web-TV abil jõudis koorilaul Eesti ja Euroopa spordisõpradeni ning Facebook-live kaudu orienteerumis-huvilisteni üle kogu maailma.

Suusaorienteerumine on koroonapandeemia ajal publikule ideaalne spordiala – seda on kõige põnevam vaadata just arvutiekraanilt. Seda enam, et medalite nimel läheb 23.–27. veebruarini vältavate võistluste jooksul Käärikul rajale kogu maailma paremik. Iga võistleja on varustatud GPS jälgimisseadmega, mis teeb võistleja arvutiekraanil pealtvaatajatele nähtavaks. Osalejad saavad minut enne starti kaardi, mille võib planšetile kinnitada ja sellele esimese pilgu heita alles 15 sekundit enne rajale tuiskamist.

Täiskasvanute maailmameistrivõistlustel võisteldakse Käärikul esimest korda uue, võimaliku olümpiaprogrammi järgi: sprint, jälitussõit, lühirada ja sprinditeade. Viimasel alal saab iga riik välja panna kaks segapaari võistkonda, arvesse läheb parima tulemus. Juuniorid ja noored võistlevad ühisstardist tavarajal, lühirajal ning teatesõitudes.

Enamik Eestisse saabunud sportlasi on pidanud aasta jooksul piirduma kodumaal võistlemisega, vaid üksikutel on olnud võimalus osaleda mõne teise riigi rahvuslikel võistlustel. Värska orienteerumisklubi Peko ja Eesti Orienteerumisliidu sõnutsi on kogu orienteerumise korraldamise juures lisaks CoVid-19 viiruseleviku tõkestamise meetmetele kõige riskantsemaks faktoriks ilmastikuolud.

Võistlejate tulemusi Käärikul on võimalik jälgida Rahvusvahelise Orienteerumisföderatsiooni kodulehelt.
GPS-jälgimist ja videopilti võistluselt pakub IOF LiveCenter siin.Online-tulemused on nähtavad siit.
Uudised ning võistlusinfo on leitav ametlikul veebilehel.

Avatseremoonia jäädvustuste ning vahetute emotsioonidega on võimalik tutvuda Tartu Poistekoori ning neidudekoor Kurekell sotsiaalmeediaplatvormidel siin ning siin.

Sander Tamm, Tartu Poistekoori dirigent
Pildi autor: Reigo Teervalt

Teated

märts-apr
01-31
Lapsevanema käsiraamat

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt