TARTU KARLOVA KOOL
EST
esilehe_galerii

Saksa keele õppijate tegemised

Tartu Karlova Koolis õpitakse saksa keelt B-võõrkeelena alates 6. klassist. Viimastel aastatel on õppijate arv suurenenud ning 6. ja 7. klassi õpilastele on avatud kaks õppegruppi. Sügisel 2022 alustas ka saksa keele huviring 5. klasside õpilastele. Tublimatel õpilastel oli 1. poolaastal võimalus kooli esindada mitmel suurel üritusel. Häid teadmisi saksakeelsete riikide tundmise kohta näitasid Tartu koolidevahelisel viktoriinil Henrik Nuka (8b), Simon Richard Rammul (8c), Hans Villem Porila (8c), Brita Margarita Marjasoo (9a), Klaudia Sikk (9b) ja Sonja Lember (9b). 

Detsembris toimunud vabariiklikul võistlusel „Minu maakond“ tutvustasid Ellen Ots (9b) ja Merje Floren (9a) Tartumaad saksa keeles ning saavutasid 2.-4. koha.

16. detsembril toimus saksa keele õppijatele 6.-7. klassides ja 5. klasside huviringis jõulupidu. Külas olid sakslased Tipu Looduskoolist Soomaa rahvuspargist. Hamburgist pärit sakslanna Dagmar on seal juhataja ja elab Eestis. Alan Wolfsburgist ja Silas Hannoverist töötavad ühe aasta Looduskoolis vabatahtlikena. Koos tutvustasid nad saksa jõulukombeid ja viisid õpilastele läbi vahvaid mänge. Karlova õpilased said võimaluse saksa keelt kasutada nii sõnamängudes kui ka ennast ja oma hobisid tutvustades. Ühiselt veedeti meeleolukas kultuurihommik ning saadi juurde suhtlemisjulgust ja uusi teadmisi Saksamaast.

Vaheaeg tõi hea uudise. Õpetaja Külli Tootsi poolt algatatud Erasmus + õpirände projektiga sõidavad kevadel 12 aktiivset ja julget saksa keele õppijat nädalaks keelepraktikale Tartu sõpruslinna Lüneburgi. Taas on elavnenud suhtlemine Saksamaal asuva Aue sõpruskooliga ja kavas on samuti ühised projektid.

Saksa keele õppimist Eestis toetavad Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkond, Goethe Instituut ja Tartu Saksa Kultuuri Instituut.
Külli Toots
saksa keele õpetaja
 

Teated

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt