TARTU KARLOVA KOOL
EST
esilehe_galerii

Koorikool nautis nädalavahetust Eesti talvepealinnas

Reedel, 13. jaanuaril sõitsid Tartu Poistekoori meeshääled ja neidudekoor Kurekell talvelaagrisse. Traditsiooniks saanud kahepäevane laager toimus Otepää Gümnaasiumis. Bussisõidu ajal olid kõik väga elevil, sest paljude jaoks oli see nende esimene talvelaager.

Kohale jõudes panime oma asjad koolimaja aulasse ning läksime kohe laulma. Pärast laagri esimest laulmissessiooni saime süüa koolikokkade valmistatud maitsvat õhtusööki ja sellele järgnes orienteerumine Otepää linnas. Käisime nii kiriku kui ka energiasamba juures, nautides seejuures selle väikese linna võlu. Pidime olema retkel ettevaatlikud, sest ilmataadi tõttu olid tänavad jäiselt libedad. Orienteerumise ülesanne oli teha 1. klassi koorikooli vastuvõtuks reklaammaterjal, et kõik laululapsed leiaksid tee meie lahedasse koorikooli: saaksid arendada oma võimeid ning avastada muusika võlu. Klippe ja fotosid oli lõbus teha ja kõik grupid said sellega väga hästi hakkama.

Kui olime koolimajja tagasi jõudnud, algas rebaste ristimine, kus koori vanimad liikmed ristisid helihargiga kõik käesoleval aastal liitunud Kurekella ja meeskoori lauljad. Ristimine hõlmas endas laulmist, viktoriini ja tähelepanelikku muusika kuulamise oskust. Pärast ristimist nautisime ühisaega: mängisime kaarte ja jutustasime lugusid. Koolikeskkonnas pole kahjuks enamasti selliste tegevuste jaoks aega.

Laupäeva hommikul pärast ärkamist ning hommikusööki toimus teine proovisessioon, siis oli fookuses XIII noorte laulupeo programm. Harjutasime nii mees- kui ka segakoori teoseid. Seda eelkõige seetõttu, et juba saabuval laupäeval, 21. jaanuaril ootab Tartu Poistekoori ettelaulmine. Üsna pea on see ees ka meie tüdrukutel.

Laulupeo pealkiri on sel korral “Püha on maa” ning peo kunstiliseks juhiks on Pärt Uusberg, kellega meil õnnestus kohtuda 2021. aasta sügislaagris. Ta on öelnud nii: “Noori tahaksin näha kui puhtaid, rikkumata, tundlikke hingi, kes peegeldavad oma hinge kui ka meie maa põhjamaiselt karget ilu läbi muusika.”

Jõudsime laagris laulda nii Pärt Uusbergi laulu “Valgust!”, mis oli aineseks ideekavandi “Püha on maa” loomisel. Samuti käisime läbi enamiku uudisteostest: “Elu on voolamine”, “Legendaarne”, “Kõige all”, “Kõik on alles ees”. Aga ka vanemad teosed: “Su Põhjamaa päikese kullast”, “Rahu” ja “Väinämöise tarkussõnad”.

Tõdesime, et tänavuse noorte laulupeo laulud on väga hästi valitud ja kõlavad imeliselt. Soovitame kõigil tulla laulupeole 2. juulil, kus saame kogeda koostegemise võimu ja ühtehoidmist. Viimati saime seda tunda neli aastat tagasi, mil toimus XXVII üldlaulupidu.

Laagri-nädalavahetuse lõpetasime matkaga Tehvandil, kus uudistasime suusahüppetorni ning selle vaateala. Hindan nüüd kahevõistlust harrastavate sportlaste julgust palju kõrgemalt. Lisaks valdas mind tänutunne, et sain olla seal, Eesti spordi jaoks väga olulises paigas. Kohas, kus on korraldatud maailmakarikaetappe ning võistelnud parimatest parimad.

Pärast matka ning kiiret kehakinnitust alustasime tagasisõitu Tartusse. Tundsime südames rahulolu kordaläinud laagrist ning tänutunnet, et kokad andsid meile laagritegevusteks oma toiduga energiat, et meie juhendajad ning vanemad koorikaaslased korraldasid meile meeldejääva koosolemise ja et Otepää gümnaasium ikka ja jälle meid enda ruumidesse lubab.

Jääme ootama järgmist ühislaagrit käesoleva aasta juunis Nõunis!


Kaupo Piir, Tartu Poistekoori laulja

Teated

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt