TARTU KARLOVA KOOL
EST
esileht


 

Annelinna laulufestival "Tasakaalu otsingud muusikas"

25. oktoobril toimus Tartu Annelinna Gümnaasiumis järjekordne võõrkeelte laulufestival, kus tuli laulda emakeelest erinevas keeles. Tartu Haridusfestivali ja selle raames toimunud Laulufestivali selle aasta motoks oli „Tasakaalukunstid“. Kavas oli  23 laulunumbrit: 6 vene keeles, 9 inglise keeles, 1 rootsi keeles, 1 eesti keeles, 2 - prantsuse keeles, 4 - popurriid (portugali, ukraina, vene, eesti ja inglise keeles). Esines 80 õpilast ja 23 juhendajat 12-st koolist ja 1 bänd.
Õhtut juhtis Johan Randvere, kes esitas 3 pala ja kellega sai vaheajal pilti teha.
Tartu Karlova Kooli 8. a klassi õpilased Grete Gabriela Gomez, Emma Elise Neier, Ralf Popman, Kris Robin Põldma, Ariella Sidharthan, Oskar Terasmaa ning 8. b õpilased Mia Marta Müürsepp, Marie Siegl ja Laura Vaher esitasid venekeelse laulu «Песенка велосипедистов» ehk „Jalgratturite lauluke“.
Selle pala originaal „Uno tranquillo“ on pärit 1967. aastast ja autoriteks Lorenzo PilatMario PanzeriDaniele Pace. Eestikeelese variandi „Lõppenud on päevad“ laulis kuulsaks Helgi Sallo. Kui itaalia- ja eestikeelne laul räägivad armastusest, siis venekeelse teksti autor Pavel Vatnik kirjutas laulule täiesti uued sõnad. «Песенка велосипедистов» räägib sellest, et ennevanasti, kui veel ratas ei olnud leiutatud, ei teadnud inimkond selle eeliseid. Jalgrattaga sõitmine annab vabaduse minna, kuhu hing ihkab ja hea enesetunde. Siit ka meie hüüdlause – Terves kehas terve vaim, ld Mens sana in corpore sano, ingl A healthy mind in a healthy body, vene В здоровом теле здоровый дух.
Kontserdi ajal pakuti esinejatele matcha teed, kommi ja õnneküpsiseid. Kõik esinejad said kingituseks Annelinna Gümnaasiumi õpilaste ja õpetajate poolt kaunistatud Toilast toodud kivid ning lisaks Kalevi „Merekivid“. Emotsiooniküllase festivali eest tänas õpilaste juhendajaid ja ürituse organisaatoreid Annelinna Gümnaasiumi direktor Hiie Asser. Festival lõppes pealtvaatajate, õpilaste ja õpetajate ühislauluga „Oma laulu ei leia ma üles“.
Tänu koorikooli muusikakeele õpetajatele, nagu ütles Veeriku kooli vene keele õpetaja, on mul tublid õpilased, kes lauluavad ja kellega võin julgelt festivalidest osa võtta. Aitäh teile!

Kadi Ilves
vene keele õpetaja
 
Foto: Tatjana Babtšenko
 

Teated

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt