TARTU KARLOVA KOOL
EST

Huviringid


 

  Huviringid 2020/2021

   NB! Huviringide kontaktne töö taastub osaliselt alates 3. maist, täpsema info annab ringijuhendaja
 
Ring Juhendaja Toimumisaeg-ja koht Kellele Kirjeldus
Bändiring Matti Orav E, 8. tund (14.45),       kab 313 4.-9.klass   Bändiring on mõeldud 4.-9. klassi õpilastele, kes õpivad või on õppinud mõnda muusikalist instrumenti ja soovivad koos teistega musitseerida. Juhendaja Matti Orav on oma elu jooksul loonud mitu erinevat ansamblit ja innustab noori üheskoos muusikat tegema.
                                                 
Fotoring Ako Rääbis       N, 15.00, kab 208 1.-9. klass Fotoring on avatud kõigi klasside õpilastele. Lastele lähenetakse individuaalselt: õpe on jõukohane ka kõige väiksematele ning edasijõudnud saavad oma oskusi täiendada. Soovitav on fotoaparaadi või seda sisaldava mobiiltelefoni olemasolu (kui on tõsine huvi, aga fotoaparaati ei ole, tule ikka kohale!). Tutvustame fotografeerimise aluseid ja "nippe". Tutvume oma fotoaparaadi võimalustega, katsetame eri režiime. Proovime abivahendeid: välk, filtrid, vaherõngad, statiiv jne. Tutvume kompositsiooniga, mängime proportsioonidega. Teeme kõik praktiliselt läbi, käime väljas pildistamas ja analüüsime tulemusi.
         
Filmiring Ako Rääbis K, 15.00, kab 208 1.-9. klass Filmiring on avatud kõikidele klassidele. Igas tunnis on nii teooria- kui praktikaosa. Räägime filmi ajaloost, dokumentaalfilmist, mängufilmist, nukufilmist, joonisfilmist. Tutvume eri plaanide, kompositsiooni, montaažiga. Proovime räägitu ise järele ning analüüsime tulemusi. Praktilise väljundina saavad filmiringi õpilased jäädvustada koolis toimuvaid sündmusi. Vajalik tehnika (8 videokaamerat) on koolis olemas.
         
Näitering Ulve Pedastik K, 8. tund (14.35),       kab 305 4.-5. klass Mängulust, loomisrõõm, koostöö - sellest sünnib midagi põnevat. Näidend! Kui sul on tahet, soovi, julgust ja ettevõtlikkust, siis on näitering just sinule sobiv.
         
Draamaring Romet Piller T, 9. tund (15.40), aula 6.-9. klass Draamaringis keskendume lavalisele julgusele, kõnele, liikumisele ja mõtestame, mis on teater. Läbi mängulise ja loova tegevuse sünnib lavastus, mis keskendub mõnele olulisele teemale meie ühiskonnas.
         
Improring Liisi Raudsepp T, 7. tund (13.50), 
kab 305
2.-4. klass Improringis õpime toetavas ja lõbusas keskkonnas, kuidas -nautida avalikku esinemist, -loovalt ennast väljendada ja avaldada enda arvamust, -suhelda ja sotsialiseeruda, -reageerida ootamatustele, -paremini näidelda ja nalja teha, ning peamine: -tühjendada pea mõtetest ja igapäevamuredest.
         
Rahvatants Merike Heeringson K, 7. tund (13.50)
R, 7. tund (13.50)
aula
 
5. klass Ringis osalemine annab lastele võimaluse arendada oma tantsulisi oskusi, õppida eakohaseid rahvatantse ja saada esinemiskogemus erinevatel kooli, linna ja maakondlikel üritustel. Rühm on enamuses komplekteeritud, üksikud vabad kohad.
         
Üldklasside mudilaskoor Ragne Lind E, 6. tund (12.55),        kab 103 1.-4.klass Üldklasside mudilaskooris laulavad lapsed, kes huvituvad kooslaulmisest ja lõbusast seltskonnast. Harjutame koos laulma, üksteist kuulama ja ühes rütmis hingama.
         
Keraamika Ulve Pedastik N, 8. tund (14.45),       kab 209 2.-9. klass Õpime tundma materjali, kasutama tööriistu ja omandame õigeid töövõtteid. Arendame fantaasiat ja loovust ning käelist vilumust. Tarbeesemete kavandamine ja loomine. Pikk tööprotsess õpetab muuhulgas kannatlikkust ja arendab iseseisvust. Materjali tasu on 24€ poolaastas.
 
         
Lemmikloomasõprade ring Liivi Paumets K, 7. tund (13.50), raamatukogu 2.-5. klass Lemmikloomasõprade ring on lastele, kellele meeldivad lemmikloomad ja kes soovivad nendest rohkem teada saada. Huviringis tutvume erinevate lemmikloomadega, räägime nende hooldamisest, uurime teemakohaseid raamatuid, loeme toredaid lugusid loomadest ning võimalusel käime õppekäikudel.
         
Käsitöö-ja kunstiring Riina Koobak E, 6. tund (12.55),       kab 110 1.-2. klass Ringis maalime guaššide ja akvarellidega, meisterdame mitmesuguste materjalidega (pärlid, käsitöövilt, valge savi, jne). Materjalide ostmiseks 1 euro kuus.
         
Kästiöö-ja kunstiring Riina Koobak N, 7. tund (13.50),       kab 111 3.-4. klass Ringis maalime guaššide ja akvarellidega, meisterdame mitmesuguste materjalidega (pärlid, käsitöövilt, valge savi, jne). Materjalide ostmiseks 1 euro kuus.
         
Toidukool Maila Rehi N, 7. tund (13.50), kab 312 1.-4. klass Kutsume 1.-4. klassi lapsi tutvuma toidumaailmaga! Mõned vihjed: uurime, millest koosneb meie igapäevane toit. Suhkur, sool, toidurasvad. Toiduhügieen. Pakenditel olev märgistus-mida peaksime toitu ostes jälgima. Tervislik toit. Tutvume puu- ja juurviljadega. Õpime tundma pähkleid ja seemneid. Õpime valmistama võileibu, lõikama kurki, tomatit. Valmistame lihtsamaid magustoite ja salateid. Ring toimub kolm korda kuus, täpsem info juhendajalt. Materjalide ostmiseks 5€ kuus.
Tasulised ringid        
Malering Andres Karba K, 14.00, kab 113 1.-9.klass
15€ kuus
Male on iidne sajanditepikkuse traditsioonidega India päritoluga lauamäng. Sümbioos teadusest, kunstist ja spordist soodustab tähelepanuvõime arenemist, analüüsivõimet ning loogilist mõtlemist. Registreerimine toimub Stuudiumi kaudu! 
         
Väikesed loodusteadlased Mai-Liis Vähi T, 6. tund (12.55),       kab 207
 
1.-3. klass
12€ kuus
Mõte ei püsi paigal ja näpud otsivad pidevalt tegevust? Oled õiges kohas! Just meie loodusteadlaste ringis paneb tulevane tippteadlane aluse oma peadpööritavale ja ilmaelu muutvale karjäärile. Üheskoos leiame geniaalsed lahendused ka neile probleemidele, mida keegi tõstatada pole tihanud. Paneme rattad käima ja teeme selle maailma paremaks kohaks!
Registreerumine: https://www.tartuloodusmaja.ee/huviringidesse-registreerumine/ 
         
Soenguring Merle Tensing N, 7. tund (13.50),        kab 108 2.-5.klass
29€ kuus

 „Soenguring 2.-5. kl. õpilastele“ õppeaasta kestab paralleelselt üldhariduskooli õppeaasta. Tunnid pikkusega 45 min toimuvad 1 kord nädalas.  Ringis saab iga laps kasutada statiivil olevat LIMAGE õppepead ja õppimiseks vajaminevaid vahendeid. Meie ringis on tore tegutseda! Minigrupp koosneb kuni 7 õpilasest, et iga laps saaks maksimaalselt tähelepanu oma oskuste arendamiseks. Soovime anda lastele julguse ja oskused teha ise lõbusaid punutisi ning vahvaid soenguid! 

Igal ringitunnil teeme tutvust põneva soengutehnikaga. 

Tegevuste kavandamisel oleme paindlikud ja kuulame ka õpilaste soove ning lähtume nende huvidest. 

Arvestame alati rühmas olevate laste eripära: võimeid, keelelist ja kultuurilist tausta ning vanust. 

Lisaks räägime soenguajaloost ning õigest juuste hooldusest ning muust põnevast juuste teemal
Registreerimiseks võta ühendust juhendajaga: 
58 048 511,  merle.tensing@gmail.com

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt