TARTU KARLOVA KOOL
EST

Üritused ja sündmused

Aasta: 2016 / 2017 / 2018 / 2019 / 2020 / 2021 /

Karlova kooli tervise heaks koguti 13,7 miljonit sammu
Kooli sünnipäeva puhul toimus klassidavaheline sammude kogumise võistlus, mille eesmärk oli tugevdada Karlova kooli tervist. Kokku tehti osalejate peale veidi üle 13,7 miljoni sammu. Võistlus algas esmaspäeva, 12. aprilli hommikul ja lõppes neljapäeva, 15. aprilli õhtul. Osalesid kõik 31 klassi koos klassijuhatajatega ning eraldi grupina võistlesid ka õpetajad.
Tähistasime kooli 146. aastapäeva
Sel nädalal tähistasime kooli sünnipäeva. Viimastesse päevadesse on mahtunud palju erinevaid ettevõtmisi: oli virtuaalne viktoriin, tegime koolile Padleti keskkonnas õnnitluskaarte, kogusime kõnnisamme, kohtusime veebi vahendusel vilistlastega, toimus virtuaalne aktus.
Dirigent Sander Tamm osales rahvusvahelisel poistekooride konverentsil
31. märtsil toimus videokonverents, kus kohtusid enam kui 115 poiste mudilaskooride, segakooride, koorikoolide dirigendid, mänedžerid, administratiivtöötajad, katusorganisatsioonide juhid. Algatuse kutsus ellu Leedu dirigent, kooridirigent ning Leedu Muusika- ja Teatriakadeemia professor Vytautas Miškinis. Eesti esindajatena astusid üles Lydia Rahula – Tallinna Poistekoor, Sander Tamm – Tartu Poistekoor ja Hirvo Surva – Estonia Poistekoor.
Jakob Saks saavutas konkursil “Parim noor instrumentalist 2021” II koha
Tartu Poistekoori laulja, Karlova kooli 5.a klassi õpilane Jakob Saks saavutas konkursil “Parim noor instrumentalist 2021” klarneti erialal II koha. Jakobi juhendaja on õpetaja Tõnu Kalm ja klaverisaatja Ieva Kostanda.
Fotovõistluse traditsiooni ei murra miski
Sel aastal on fotovõistluse teema „Uus ja vana“. Tööde esitamise tähtajani (6. aprill) on jäänud nädal. 30. märtsi seisuga oli laekunud võistlustöid 17 autorilt. Kõige aktiivsemad on siiamaani olnud 4.–6. klassi õpilased. Ootame pilte ka lapsevanematelt, vilistlastelt, endistelt õpetajatelt (sõprade võistlusklass).
Fotonäitus "Talv"
Talvise naistepäeva puhul avasime kooli galeriis ja veebis õpetaja Kerli Viidebaumi fotonäituse "Talv".
Head teadmised ja nobedad näpud tõid väga hea tulemuse
2. märtsil toimus Tartu linna ja maakonna 1. klasside võistlusmäng Kahoot. Mängust võttis veebi vahendusel osa 23 kaheliikmelist  võistkonda 22 koolist (9 linnast ja 13 maakonnast ). Meie kooli esindasid 1.b klassi õpilased Reti Rebane ja Erki Raudnagel, kes saavutasid II koha.
Meie õpilased said taas muusikalise kogemuse võrra rikkamaks
28. veebruaril lõppes peaaegu 3 kuud väldanud Tartu Jõululinn 2020. Tartu Poistekoori jaoks oli Tartu Jõululinn 2020 varasematest erilisem, kuna esmakordselt kõlas Raekoja platsil jõulumuusika ka meie lauljate esituses.
Tartu Poistekoor ja neidudekoor Kurekell avasid suusaorienteerumise maailmameistrivõistlused
23. veebruaril avasid Tartu Poistekoor ja neidudekoor Kurekell Tehvandil suusaorienteerumise maailmameistrivõistlused. 240 sportlast 17 riigist tervitati teostega “Maailm heliseb” ansamblilt Curly Strings, A. Tammeoru “Talveöö” ning Grease filmist tuntud lõpunumbriga “We go together”.
Tartu Poistekoori lauljad Vanemuise teatri tantsulavastuses
Tartu Poistekoori lauljad osalesid Vanemuise teatri produktsioonis “Armastuse tango ehk aegade lõpus”. Tegemist on Mai Murdmaa Gabriel Garcia Marqueze loomingust inspireeritud tantsulavastusega Astor Piazolla muusikale. Projektis osalemine kinnistas Karlova Kooli Koorikoolis omandatud teadmisi muusikalistest žanritest, muusikalisest vormist, rahvaste muusika ilust, arenes lavaline liikumine, oluliselt laienes muusikaline oskussõnavara ning ületatud said jõukohased vokaaltehnilised väljakutsed.
100 täis!
Reedel, 12. veebruaril pidasid 1.a ja 1.b klassi lapsed 100 päeva pidu. Nimelt oleme 1. septembrist alates igal hommikul klassi seinal olevale sajajalgsele kinnitanud ühe arvu, mis tähistab ühte koolipäeva. Ka siis, kui detsembris pidime olema distantsõppel, pidasime hoolega arvestust. 100 päeva sai täis küll neljapäeval, 11. veebruaril, kuid otsustasime, et peame peo just reedel, kui koolis tähistati ka sõbrapäeva. 
Motokrossi saab sõita ka talvel 
6. veebruaril toimus mootorratturite jäärajasõidu Eesti meistrivõistluste avaetapp Võrtsjärvel Väike-Rakkes. Nooremate motomeeste seas saavutas teise koha Tartu Karlova Kooli 1.b klassi poiss Erki Raudnagel (AMB Racing). Laupäeval, 13. veebruaril Valgas toimunud jäärajasõidu Eesti meistrivõistlustel  oli Erki taas poodiumil - sel korral saavutas ta 3. koha. Sari lõpeb 24. veebruaril Pärnu võistlusega.
Tartu Poistekoor ja NOEP Eesti Muusikaauhinnad 2021 galal
Tänavuse Eesti Muusikaauhinnad 2021 gala tarbeks lauldi üheskoos aasta meesartistiks nomineeritud Andres Kõpperi ehk NOEP’iga teos “Young Boy”.
Lõppes heategevuskampaania
Meie kooli heategevuskampaania "Kõige suurem sõber" kogus Tartu koduta loomade varjupaigale peaaegu 150 kilo toitu, lisaks tekikesi ja rätikuid, mida oli umbes kümme kotitäit. Peale selle veel mänguasju, koristustarvikuid, kassiliiva ja kasside suureks rõõmuks ka üks kraapimispuu. Suur tänu kõikidele annetajatele!
Kurekella solistid laulsid „Eesti ballaadide” kontsertetendusel
28. jaanuaril toimus Vanemuise kontserdimajas Veljo Tormise kantaat-balleti „Eesti ballaadid” kontsertetendus, kus teiste solistide hulgas tegid kaasa ka neidudekoor Kurekell lauljad Hellemai Haamer ja Kärri Ristna.
Karlova poisid Vanemuise ooperis
22. jaanuaril toimus G. Bizet´ ooperi "Carmen" selle hooaja esimene etendus Vanemuise teatris. Taas said Tartu Poistekoori, Karlova kooli poisid, osaleda selles vahvas projektis. Eelmise aasta lõpus alustatud harjutamised ja treeningud kandsid vilja ning dirigent Risto Joosti ja liikumise juhi Jelena Poznjaki rangete nõudmistega said poisid suurepäraselt hakkama.
Meie kooli uisuväljak on osutunud väga menukaks
Jaanuari alguses tehtud uisuväljakul on kasutajaid tihedalt. Kooli ajal viiakse seal läbi kehalise kasvatuse tunde ning ka pika pausi ajal on õpilased tihti jääl. Õhtuti, kui tunnid läbi, on samuti seal märgata nii kooliõpilasi, lapsevanemaid kui ka kohalikke elanikke, kes talverõõmusid naudivad.
Kindel kurss kiusuennetuses
Võime uhkusega tõdeda, et meie kool pälvis KiVa programmi põhitaseme kvaliteedimärgise, mis tähendab seda, et kool kasutab KiVa programmi sihipäraselt ja programmi loojate poolt ettenähtud viisil vähendamaks kiusamist koolis. Koolile märgise andmisel hinnati kooli tegevusi KiVa programmi kasutamisel mitmest erinevast aspektist, kasutades selleks õpilas- ja personaliküsitluse tulemusi, kooli tegevuskava ning kohtuti koolikülastusel. 
Kooli õigekirjaolümpiaadil võtsid mõõtu 5.-9. klassi õpilased
Juba rohkem kui 10 aastat on Tartu Karlova Koolis selgitatud välja parimaid emakeele tundjaid. Ühesuguse töö saavad 5.-9. klassi õpilased, aga ka õpetajad, kes soovivad keeleoskuses õpilastega rinda pista. Töö tulemusena valmib pingerida kõigist osalejatest, mille põhjal on erinevate aastate lõikes võimalik näha oma keelealast „kasvamist“. Töös tuleb teada raskete sõnade õigekirja, osata panna kirjavahemärke, teada, millal sõnad kokku või lahku kirjutada, samuti tunda võõrsõnu.
Karlova kool sai uisuväljaku
Peale vaheaega kooli tulles, said õpilased positiivse üllatuse osaliseks, kui avastasid, et kooli staadionile on valminud uisuväljak. Nüüd on Karlova kooli õpilastel võimalik kehalise kasvatuse tunnis, pika pausi ajal, pikapäevarühmas ning pärast tunde uisutada. Eelmistel aastatel on kool koostöös lastevanematega suutnud hankida üle 60 paari uiske, millega on õpilastel nüüd võimalik uisutada.
Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt