TARTU KARLOVA KOOL
EST

Üritused ja sündmused

Aasta: 2016 / 2017 / 2018 / 2019 / 2020 / 2021 / 2022 / 2023 /

Kadripäeva tähistamine meie koolis
24. november on Kadrilaupäev. Meie kooli õpilasesinduse ettevõtlikud noored ühendasid sel päeval nii kadrid kui mardid ning jooksid algklassides madrisante. Nagu ikka siseneti lauldes, tutvustati end, küsiti mõistatusi ja sooviti häid soove. Vastutasuks said madrisandid komme. Oli väga meeleolukas! Tore on hoida vanu traditsioone!
Isadepäeva tähistamine
Isadepäeva tähistamine
Neljandate klasside õppekäik Tallinna
Neljandate klasside õppekäik Tallinna
Kirjandusfestivali luuletunnustus Karlova Kooli õpilasele
Kirjandusfestivali luuletunnustus Karlova Kooli õpilastele
Annelinna laulufestival "Tasakaalu otsingud muusikas"
Annelinna laulufestival “Tasakaalu otsingud muusikas”
Lugemispesade kokkutulek
Härra Maruga raamatute võlumaal
Tartu haridusfestivali kontserdil esinesid kõrgetasemelised Karlova kooli koorikooli koorid
Karlova Kooli koorikooli koorid esinesid Tartu Haridusfestivali raames 24. oktoobri õhtul Pauluse kirikus
David Otto Wirkhausile pühendatud noorte puhkpilli- ja löökpillimängijate konkurss
David Otto Wirkhausile pühendatud noorte puhkpilli- ja löökpillimängijate konkurss
Edukas osalemine rahvusvahelistel võistlustel
Edukas osalemine rahvusvahelistel võistlustel
Ettelugemise päev Karlova koolis
Ettelugemise päeva üllatusõpetajad ja kohtumine kirjanikuga.
Koostöö Saksamaaga
9.-10. oktoobril olid meil külas õpetajad Lüneburgist
Õpilasesindus avas helkuriaia
Tartu Karlova Kooli õpilasesindus avas täna Salme koolimaja kõrval helkuriaia.
Riigikohtuniku külastus
9.klasside kohtumine riigikohtunikuga
Meie koolis väärtustatakse vaimset tervist
Peaasi.ee andis esmakordselt välja märgised organisatsioonidele, mis väärtustavad töötajate vaimset tervist. Tartu Karlova Koolile omistati hõbetase.
Karlova Kooli jooksjad olid teatejooksupäeval edukad
Karlova kooli jooksjad olid teatejooksupäevadel edukad
Õpilaste edukas osalemine rahvusvahelistel võistlustel
Auhinnalised kohad noorte lauljate konkursilt "Golden Rose"
Karlova kooli Tartu aasta õpetaja 2023 laureaadid
Õpetaja Heli Pundonen ja Vilve Maide said Tartu linna poolt tunnustatud kui aasta klassiõpetaja ja aasta huvialaõpetaja laureaadid.
Tartu Poistekoor kohtus Estonia laval Neeme Järviga
Karlova koorikooli Tartu Poistekoor sai harukordse võimaluse osaleda Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri suurprojektis. 8. ja 9. septembril esitati Estonia kontserdisaalis ERSO eluaegse aupeadirigendi Neeme Järvi juhatusel Gustav Mahleri kaheksas sümfoonia.
Tarkusepäev Karlova koolis
Tarkusepäeva aktused Karlova koolis
Kooliaasta avaaktused
Esimese septembri aktused
Taisto Teivil Kängsepp võitis maailmameistrivõistlustel teise järjestikuse pronksmedali
Taisto Teivil Kängsepp võitis Abu Dhabis toimunud vabavõitluse noorte U16 maailmameistrivõistlustel pronksmedali. See on Taisto jaoks teine järjestikune pronks maailmameistrivõistlustelt, aga selle aasta medal tuli selgelt tugevamas konkurentsis ja võimsa eneseületusega.
Õpikute laenutamine augustis 2023
Uue õppeaasta õpikute laenutamine toimub igale klassile kindlaks määratud aegadel 22.-29. augustini.
Kooliaasta lõpuaktused
Täna toimusid Salme koolimaja aulas 1.-8. klasside lõpuaktused. Kaunite muusikaliste etteastete saatel võtsime kokku lõppeva kooliaasta ning tunnustasime kogu koolipere ees ka väga heade tulemustega õppeaasta lõpetanud õpilasi. 
Auhinnalised kohad noorte solistide konkursilt
10. juunil 2023 toimus Tartu Tamme Koolis üleriigiline noorte solistide konkurss "Koolilaul 2023". Tartu Karlova Kool oli esindatud kahe noore lauljaga, kes saavutasid auhinnalised kohad. Vanemas vanusegrupis (9.-12. klass) võitis esikoha meie kooli 9.a klassi õpilane Annabret Albert, kes sai ka eripreemia sügava-kõliseva esitluse eest. Nooremas vanusegrupis (1.- 5. klass) võitis teise koha Loviise Mäesalu 4.a klassist (juhendaja Tiia Puhvel, klaveril saatis Marika Lang). 
Suurepärased tulemused Eesti meistrivõistlustelt
3. juunil toimusid Tartu Tamme staadionil Eesti meistrivõistlused teatejooksudes. Eesti meistrid selgusid U16, U18 ja U20 vanuseklassides ning täiskasvanute arvestuses. Võistlustel osales üle 500 sportlase 23 klubist. U16 vanuseklassis saavutas Liisa Jette Põdersoo (8.c) kuldmedali 4x100 m tõkketeatejooksus. Reena Kurg (8.b) sai kuldmedali väike-rootsi teatejooksus ja hõbemedali 4x100 m jooksus.
Auhinnati fotovõistluse ''Valguses ja varjus'' parimaid töid
Sel aastal lõpetati fotovõistlus Salme koolimaja aulas. Õhkkond oli pidulikum, pildid ekraanil suuremad, aga nagu eelmistel aastatelgi vaatasime konkursile laekunud pilte, kuulasime muusikat ja maitsesime kooli söökla pakutud suupisteid.
Noor, tule suvel varjevõrke punuma
TULE SUVEL VARJEVÕRKE PUNUMA JA VÕTA SÕBER KA KAASA!
Neljandad klassid tutvusid Salme koolimajaga
Neljandate klasside põnev reede
Euroopa meistrivõistlustelt pronksmedal
Soomes Vantaas lõppenud rühmvõimlemise Euroopa meistrivõistlustel võitis meie kooli 9.b kl õpilane Marii Elis Jürisoo oma rühmaga GC Rytmika Junior Team pronksmedali juunioride võistlusklassis. 8.c kl õpilane Liisbet Sorge koos oma rühmaga Siidisabad saavutas meistriklassis tugeva 4. koha ja jäi napilt medalita.
3.b klassil käisid külalised Tartu Aleksander Puškini Koolist
Neljapäeval, 25. mail võõrustas 3.b klass oma sõprusklassi Puškini koolist. Külalised tutvusid meie maja ja inimestega, koos mängiti, tantsiti, vaadati esinemisi, tehti pilti ja oldi veendunud, et selle toreda projektiga jätkatakse ka edaspidi.
2. klasside võistkond õppis Rohelises Klassis
Õuesõppenädalal kutsus Ilmatsalu Põhikool Tartu linna koolide 2. klasside võistkonnad Loodusmängu mängima. Õpilased pidid määrama taimi, saama aru loomade tegevusjälgedest, tundma linnuhääli ning erinevaid lõhnu ja maitseid. Lisaks tuli nuputada, osata tekstist oluline välja otsida ja lahtiste silmadega ringi käia.  Meie kooli võistkond, koosseisus Jasper Pertsev (2.a), Ralf Endel Kala (2.b) ja Karl Robert Alt (2.c), saavutas 1. koha.
Trad Attack!, NOËP ja Tõnis Niinemetsa kontsert
Suur kniks ja kummardus Trad Attack!, NOËP ja Tõnis Niinemets - saime kaasa laulda, tantsida ja naerda, kõike tänu teile! Emotsioonid on siiani laes ja hääled veidi kähedad..
Selgunud on õpilasesinduse uus juhatus
Selgus 2023/24 õppeaasta ÕE juhatus.
KarlovArts minifestivali tänusõnad
​​​​​​​Täname kõiki õpilasi, õpetajaid ja lapsevanemaid, kes KarlovArts minifestivalist osa võtsid! 
Eesti Loomakaitse Seltsi loeng lemmikloomade teemal
ELS käis algklassidele rääkimas lemmiklooma võtmise põhitõdedest.
Õpetajate väljasõit Käärikule
Õpetajate väljasõit Käärikule.
Karlova kooli poisid võitsid Pallilahingu
12. mail toimusid Lõunakeskuses Tartu linna ja maakonna 4. klasside Pallilahingu võistlused. Karlova kool oli esindatud nii tüdrukute kui poiste võistkonnaga. Poiste võistkond jäi vastastele alistamatuks ning võitis võistluse.
Koorikooli kevadkontsert 13. mail
Koorikooli kontsert 13. mail kell 17:00
Karlova päevade kontsert 18. mail
Koorikooli kontsert 18. mail kell 18:00.
KarlovArts minifestival 19. mail
KarlovArts minifestival 19. mail kell 13:00 - 17:00
Saalihokivõistlustelt kolm kolmandat kohta
11. mail jätkusid Tartu linna ja maakonna koolidevahelised saalihokivõistlused. Seekord olid võistlustules 4.-5. klasside ja 8.-9. klasside poisid ning tüdrukud. Karlova kool oli esindatud kõigis vanusegruppides ning auhinnalaualt toodi koju kolm kolmandat kohta: 4.-5. klasside tüdrukud, 4.-5. klasside poisid ja 8.-9. klasside tüdrukud.
Murdmaateatejooksus teine ja viies koht
10. mail toimusid Tartu linna koolidevahelised murdmaateatejooksu võistlused. Karlova kool oli esindatud nii 6.-7. klasside kui ka 8.-9. klasside võistkonnaga. Väga hästi läks noorematel jooksjatel, kes saavutasid II koha. Vanemad jooksjad saavutasid samuti tubli viienda koha.
Kohtumine kirjanik Kadri Hinrikusega
3. klassid kohtusid kirjanik Kadri Hinrikusega.
Kolmanda klassi õpilased kasvatasid liblikaid
Sel kevadel jälgisid kolmandad klassid suurt osa ohakaliblika elutsüklist. Lapsed nägid, kuidas röövikutest arenesid liblikad.
Loviise Mäesalu III koht rahvusvahelisel konkursil
Loviise Mäesalu saavutas Itaalias, Sanremojunior2023 rahvusvahelisel konkursil 3. koha lauluga “Evil Like Me”.
7.b ja 3.b talgutasid Mäepealsel
„Teeme ära!” talgud toimusid Mäepealsel kaheksandat korda. Selleaastast talgut võibki nimetada istutamis- ja Suur Maalritöö-talguks. Istutamist ootas ilmatu suur ports puid, sest eelmisel aastal 12. juulil rappis Mäepealset sajandi tornaado. Puukuur sai uue värvikuue. Boonusena külvasid emmed kraavipervedele, kus veel eelmisel aastal puud kasvasid, muru.
Eelkooli rühmad on selleks aastaks oma tegevuse lõpetanud
Eelkooli eesmärgiks on lapse kooliks ettevalmistamine. Õppetöö raames pöörati tähelepanu eesti keelele, matemaatikale ja käelisele tegevusele. Koos tutvuti ja kohaneti koolieluga, kujundati ühise tegevuse oskusi ja õpihuvi läbi pingutamist nõudvate ülesannete ning tegevuste. Oluline osa oli ka mängul, mis aitab kinnistada omandatut paremini, tekitades uudishimu ja koolirõõmu.
Karlova kooli õpilased saavutasid saalihokivõistlustel kõrgeid kohti
4. mail toimusid 2.-3. klasside ja 6.-7. klasside arvestuses Tartu linna ja maakonna koolidevahelised saalihokivõistlused nii tüdrukutele kui poistele. Karlova kool oli esindatud kõigis neljas vanuserühmas ning kõik võistkonnad tulid ka kolme parema hulka. Vanemad tüdrukud ja poisid saavutasid II koha ning nooremad tüdrukud ja poisid III koha.
Eesti Vähiliidu ja Tervisekassa ennetusloeng
4.05 toimus 5.-7. klassi õpilastele Eesti Vähiliidu ja Tervisekassa poolt korraldatud ennetusloeng E-sigareti, huuletubaka jt nikotiini- ja tubakatoodete tarvitamise mõjust noortele.
Wie geht es? – Danke, supergut!
Kui rändlinnud kevadel Eestisse saabuvad, siis lendavad tublimad õppurid Euroopa Liidu teistesse riikidesse. On aasta peamine õpirände aeg.
3. b klassi küünlaümbriste jaht tõi loosivõiduks merereisi 
Detsembri algusest märtsi lõpuni osalesid 3.b klassi lapsed AS Kuusakoski keskkonnakampaanias “Küünlaümbriste jaht”  ja kogusid selle ajaga kokku 16 270 tühjaks põlenud küünlaümbrist. Kõik teeküünlaümbriste kogujad osalesid pea- ja lisaaauhindade loosimises. 3.b klassile tõi fortuuna auhinnaks Viking Line´i merereisi Helsingisse. 
Postipoisi 2023.a kevadnumber
Palju õnne meile kõigile Karlova kooli 148. sünniaastapäeva puhul. Nagu mäletate, siis eelmisel aastal hakkasime õpilasesindusega uuesti välja andma ajalehte Postipoiss. Nüüd saimegi valmis meie kolmanda numbri, mis on kõige sisukam seni välja antud numbritest. Postipoisi uue kevadnumbri ja meediatoimkonna liikmetega saate tutvuda veebilehel https://sites.google.com/karlova.tartu.ee/postipoiss Soovime õpilasesinduse meediatoimkonna poolt head lugemiselamust ja ilusat algavat kevadvaheaega! ÕE meedi
148. sünnipäeva aktused
TKK 148 aktused
Tervisliku toitumise tund 3.b klassile
Karlova kooli vilistlane toitumisterapeut Triin Muiste käis täna 3.b klassile rääkimas tervislikust toitumisest. Töötuba oli väga praktiline, õpilased said erinevates katsetes kaasa teha. Näiteks anti kõigile valida kolmel erineval moel serveeritud porgandi vahel - viilutatud, riivitud või "nuudlid". Õpilased valisid enamuses nuudli versiooni, kuna see nägi ägedam välja. Räägiti ka taldrikureegli järgimisest ning sellest, miks on oluline tervislikult toituda. Õpilastel oli väga huvitav ja põnev!
Õigekirjaolümpiaadi tulemused
14. aprillil 2023 toimunud Tartu linna ja maakonna õigekirjaolümpiaadil osalesid ka Tartu Karlova Kooli õpilased. Tartu linna 5. klasside arvestuses saavutas III koha Tanel Luidalepp (5.d); Tartu linna ja maakonna 7. klasside arvestuses saavutas II koha Mia Marta Müürsepp (7.b).
Liigume Karlova kooli terviseks!
Meie kallis kool tähistab aprillikuus oma 148. sünnipäeva. Liikuma kutsuva kooli meeskond teeb igale koolipere liikmele üleskutse -- liigu Karlova kooli terviseks perioodil 17. - 30. aprill vähemalt 148 000 sammu (see teeb natuke üle 10 000 sammu päevas)! Oma osaluse saab iga liikuja registreerida kuni 7. maini siin lehel: https://docs.google.com/forms/d/1fFpkI3XUeMOb7si6dW80rfJJ38DGQs5y-unlvZWtIBE/edit. Eesmärgi täitnud ja end registreerinud õpilastele ja kooli töötajatele on Karlova kooli poolt t
2.c kohtus Janno Põldma ja Heiki Ernitsaga
2. c klass käisTartu linnaraamatukogu Karlova harukogus kohtumas Janno Põldma ja Heiki Ernitsaga. Huvitavad mehed on kõige rohkem kuulsust kogunud koeratüdruk Lotte filmidega. Kohtumisel saadi teada, kui keeruline ja lõbus võib filmitegemine olla ja ise Punamütsikese lugu õudusfilmi võtmes lavastada.
Karlova kooli kevadkontsert
Kogu koolipere on oodatud traditsioonilisele Karlova kooli kevadkontserdile Vanemuise kontserdisaali 21. aprillil kell 18:00. Tähistame üheskoos meie kalli kooli 148. sünnipäeva!
Esikoht rahvusvahelisel festivalil
Karlova Kooli 4.a klassi õpilane Loviise Mäesalu osales 31.03-03.04.2023 Sofias toimunud XII Rahvusvahelisel muusika ja tantsufestivalil "Abanico ". Sellel konkursil osales üle 300 lapse 12st riigist. Loviise laulis filmi ja muusikali kategoorias "Evil like me" ning saavutas I koha.
Hokivõistluselt III koht
31. märtsil korraldas hokiklubi Kajakas Tartus Lõunakeskuse treeninghallis koolidevahelise võistluse. Karlova koolist osales kolm poissi: Dominic Hünev, Aaro Visnapuu ja Deniel Hüvenen. Vaatamata vähendatud koosseisusle suutsid meie poisid teenida kolmanda koha karika.
Pioneerpalli võistlustelt I koht
3. aprillil toimusid Tartu linna koolide pioneeripalli võistlused 6. klassidele ja Karlova kooli tüdrukud saavutasid I koha. Võistkonda kuulusid Ruth Reinsoo, Anni Raa (6.a); Klaudia Kiviselg, Miia Eliis Kind (6.b); Mia Anette Põdersoo, Liisbeth Sander, Kertu Jõesaar ja Loore Lehemets (6.c).
Draamaring osales Elva XV Mitteteatrite festivalil
Täna, 31. Märtsil käisid meie kooli neli draamaringi näitlejat XV Elva Mitteteatrite festivalil näidendiga "Meie kallis Eesti". Näitleja eripreemiaga sai premeeritud ka meie kooli 8.a õpilane Brittany Otti. See oli draamaringi teine avalik esinemine väljaspool kooli.
Äge Brass kontsert
Karlova kooli sünnipäeva puhul esines 1. - 4. klassidele Äge Brass kollektiiv.
Karlova rahvatantsurühm pääses tantsupeole
Tartu Karlova Kooli rahvatantsurühm osaleb 13. noorte tantsupeol "Sillad" , mis toimub 30. juunist - 2. juulini 2023.
Tublid saksa keele õppijad etluskonkursil
24. märtsil toimus Tartu Saksa Kultuuri Instituudis etluskonkurss saksa keele õppijatele.
Ühiskonnaõpetuse olümpiaadi vabariiklikus voorus saatis 9.a klassiõpilasi edu
Ühiskonnaõpetuse olümpiaadil vabariiklikus voorus saavutas 9.a klassi õpilane Mikk Artur Mikfelt III koha ja Kaupo Piir VIII koha
Karlova kooli korvpallurid saavutasid kaks esikohta!
22. märtsil toimus Kõrveküla spordihoones 3x3 korvpalli Tartu linna ja Tartumaa etapp, kus selgitati parimad 1.-5. klasside ja 6.-7. klasside tüdrukute ja poiste vanusegrupis. Karlova kool oli esindatud kolme võistkonnaga. Üliedukad olime 1.-5. klasside seas, kus nii tüdrukud kui poisid võitsid kõik mängud ja saavutasid mõlemad I koha.
Tartu Karlova Kooli puhkpilliorkester kutsub kontserdile
Ootame teid kõiki kontserdile "Puhkpill kutsub", kus esineb ka meie kooli puhkpilliorkester! Kontsert toimub Heino Elleri Muusikakooli Tubina saalis 30. märtsil kell 18:00. Kontsert on tasuta.
Neidudekoor "Kurekell" Viini rahvusvahelisel koorifestivalil
Tartu Karlova Kooli Neidudekoor “Kurekell” osales Vilve Maide juhtimisel Viinis rahvusvahelisel koorifestivalil (32nd International Franz Schubert Choir Competition & Festival March 16 - 20, 2023 | Vienna, Austria) ja saavutas suurepärase tulemuse!
Erasmus+ projekti ettevalmistused Lüneburgis
Meie kooli õpilased sõidavad 15.-22.aprillil Erasmus+ projektiga Saksamaale, Lüneburgi - ikka selleks, et arendada keeleoskust ning koostöös eakaaslastega arutleda Euroopa kultuuri ja ajaloo teemadel. Saksa keele õpetaja ja projekti eestvedaja Külli Toots ning ajalooõpetaja Karolin Luik lendasid paariks päevaks kevadisse Lüneburgi, et õppekäik põhjalikult ette valmistada. Herzliche Grüße!
Emakeelepäevajooks
Emakeelepäevajooks 2023.
Alustab loovkirjutamise ring Karlova-Ropka haruraamatukogus
Tartu linnaraamatukogu Karlova-Ropka harukogus alustab järgmisest nädalast loovkirjutamise ring noortele. Plaanis on kirjutada lugusid, leida inspiratsiooni pakkuvaid vahendeid, uurida tekstiloome võimalusi ja tööriistu, vaadata üle, mida kirjanikud on kirjutamisest arvanud, jagada mõnusamaid lugemiskogemusi ning palju muud, mis kõik on loovkirjutamisega mingil moel seotud. Raamatukogus toimuv huvitegevus on kõikidele tasuta ning ootame kõiki noori.
Erasmus+ projektiga Saksamaale
Tartu Karlova Kool osaleb sel kevadel esmakordselt Erasmus+ õpirändprojektis „Kultuuridevaheline õppimine“. Projekti on kaasatud 13 õpilast 7.-9. klassidest ja neid juhendavad õpetajad Karolin Luik, Sarah Raichmann ja Külli Toots. Kestus 1.03.-31.08.2023. Erasmus+ on programm, mis rahastab haridus-, koolitus- ja noortevaldkonna projekte Euroopa Liidus. Programmi eesmärk on arendada riikidevahelist koostööd, avardada õpilaste ja õpetajate silmaringi ning ühendada erinevaid kultuure.
Karlova kooli õpetajad läksid vaheajale vastu suusatades
23. veebruaril, kui pidulikud aktused olid läbi, läksid Karlova kooli õpetajad Tähtvere spordiparki suusatama. Eestvedamise võtsid oma õlule kehalise kasvatuse õpetajad, kes juhendasid kohapeal kõiki soovijaid. Kool tänab omaltpoolt LIMPA suusakooli, kellelt saime suurepäraselt hooldatud varustuse.
EV 105 pidulikud aktused
Karlova kool tähistas Eesti Vabariigi 105. sünnipäeva.
Kolmas klass külastas Tartu Kunstimuuseumit
Karlova kooli 3.c klass käis 16. veebruaril Tartu Kunstimuuseumis, et tutvuda näitusega “Ammendamatu agul” ning osaleda papitrüki tehnika töötoas. 
Algklasside matemaatikanädal
Selle õppeaasta matemaatikanädal on seljataga. Algklassidele sisaldas nädal erinevaid ülesandeid nii tunnis kui ka kodus tegemiseks. Igal aastal püüame pakkuda veidi korduvaid tegevusi ja ka midagi uut.
Kutse Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud kontserdile
Kutsume kõiki Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud väärikale kontserdile “Üks laul, üks viis", mis toimub 24.02.2023 kell 16.00 Eesti Rahva Muuseumi silla-alal. Imelise eesti koorimuusikaga täidetud õhtupoolikul musitseerivad Tartu Poistekoor, kammerkoor Helü, Tartu Üliõpilassegakoor, Tartu I Muusikakooli sümfoniettorkester, folklooriklubi Maatasa, solistid ning bänd.
Karlova kooli noored käsipallurid saavutasid kõrgeid kohti
13. veebruaril toimusid Tartu linna ja maakonna koolidevahelised käsipallivõistlused 1.-3. klassi õpilastele. Karlova kool oli esindatud kahe võistkonnaga ning mõlemad olid väga tublid. Esimene võistkond saavutas II koha ning teine võistkond III koha.
Pärastlõuna poolprofessionaalsete muusikute radadel
8. veebruaril külastas Tartu Poistekoor Heino Elleri Muusikakooli.
Kolmandad klassid käisid AHHAA-s elektrit uurimas
Veebruari alguses osalesid 3. klassid AHHAA-õppepäeval “Elekter”.
Aktiivne liikumispäev Karlova koolis
8. veebruaril liikus kogu Karlova kooli pere.
Hull Teadlane hullutas katsetega
Sel õppeaastal võtab 3.a klass osa Hullu Teadlase uurimustööde konkursist “Imeline maitse”.
Annelii Traks on aasta dirigent-muusikaõpetaja 2022
Annelii Traks pälvis Eesti Kooriühingu aastapreemia aasta dirigent-muusikaõpetaja 2022 kategoorias.
Mikk Artur Mikfelt ja Kaupo Piir pääsesid ühiskonnaõpetuse olümpiaadil riigivooru
​​​​​​​9.a klassi õpilased Mikk Artur Mikfelt ja Kaupo Piir pääsesid Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsi poolt korraldatava ühiskonnaõpetuse olümpiaadi riigivooru.
Karlova kooli noored korvpallurid on Tartu linna parimad!
Karlova kooli noored korvpallurid on Tartu linna parimad!
5. klassi õpilased olid edukad inglise keele viktoriinil
Karlova kooli esindusel läks inglise keele viktoriinil väga hästi!
Tartu Poistekoor külastas Raadio Elmari stuudiot
Eelmisel nädalal külastasid Tartu Poistekoori noormehed raadio Elmar Tartu stuudiot, kus peatoimetaja Andres Panksepp tutvustas raadiotöö telgitaguseid. Prooviti kätt reklaamtekstide ja ilmateate lugemisega. Ühtlasi arutleti, kuidas saada ajakirjanikuks, kas suvel saaks Elmarisse tööle minna, kes Elmaris töötavad, kes on kuulajad, mis on ajakirjaniku ja raadio roll tänases ühiskonnas.
9.a klassi õpilased Kaupo Piir ja Mikk Artur Mikfelt osalesid Mudel-Eesti korraldatud Noorte Riigikogul
9.a klassi õpilased Kaupo Piir ja Mikk Artur Mikfelt osalesid Mudel-Eesti korraldatud Noorte Riigikogul.
Karlova kooli koorikooli vastuvõtt 21.-22.02.23
Tartu Karlova Kooli koorikool komplekteerib 2023/2024. õppeaasta 1. klassi muusikaliste katsete ja individuaalse vestluse tulemuste alusel. Koorikooli astuda soovijatele korraldatakse muusikalised katsed ja individuaalne vestlus Tartu Karlova Kooli Salme tänava koolimajas (aadressil Salme 1a) 21. ja 22. veebruaril 2023 kell 16.00-19.30.
Mattis Mikael Tannik saavutas koos meeskonnaga III koha
Tartu Ülikooli Korvpallikooli U16 poiste võistkond, kuhu kuulub 9.a klassist ka Mattis Mikael Tannik, osales läinud nädalavahetusel, 13.-15. jaanuaril hooaja teisel European Youth Basketball League etapil. Poisid kogusid turniiril oma kontosse neli võitu ja ühe kaotuse, millega platseeruti 3. kohale.
Mikk Artur Mikfelt saavutas Riigikohtu kaasuskonkursil põhikooli arvestuses I koha 
Mikk Artur Mikfelt saavutas Riigikohtu kaasuskonkursil põhikooli arvestuses I koha 
Koorikool nautis nädalavahetust Eesti talvepealinnas
13.-14. jaanuaril käisid Tartu Poistekoori meeshääled ja neidudekoor Kurekell talvelaagris. Traditsiooniks saanud kahepäevane laager toimus Otepää Gümnaasiumis.
Lee Holm saavutas II koha Tartu linna etluskonkursil
Lee Holm saavutas piirkondliku etluskonkursil II koha.
Karlova kooli algklasside õpilased käisid Tähtveres suusatamas
10. ja 11. jaanuaril käisid kõik Karlova kooli 1.-4. klassid Tähtveres suusatamas. Koos õpilastega olid rajal ka nii mõnegi klassi klassijuhatajad. Suusatunde viisid läbi Limpa suusakooli instruktorid.
Karlova kooli Salme koolimaja on avatud
​​​​​​​Tartu Karlova Kooli kolmanda kooliastme õpilasi on ees ootamas põnevad ajad - juba tänasest jätkavad 7.-9.klassid õpiteed uues Salme tänava koolimajas.
Seoses Karlova kooli uue õppehoone avamisega muudeti liikluskorraldust
Koolile ohutuma ligipääsetavuse tagamiseks muudeti Eha ja Salme tänavatel sõidukite parkimiskorraldust.
Saksa keele õppijate tegemised
Tartu Karlova Koolis õpitakse saksa keelt B-võõrkeelena alates 6. klassist. Viimastel aastatel on õppijate arv suurenenud ning 6. ja 7. klassi õpilastele on avatud kaks õppegruppi. Sügisel 2022 alustas ka saksa keele huviring 5. klasside õpilastele.
Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt