TARTU KARLOVA KOOL
EST

Seminarisari

Lapsevanemate seminarisari on Karlova kooli vanematekogu korraldatav loengu- ja vestlusõhtute sari, mille eesmärk on toetada nii vanemaid kui ka õpetajaid laste kasvatusprotsessis, süvendada õpetajate ja vanemate vahelist koostööd ja jagada kogemusi.
Seminarisari sai avalöögi 24. jaanuaril 2017, mil Liis Aavaste-Hango juhtimisel käsitleti koolikiusamist ja KiVa programmi. Plaanis on seminare korraldada kolm korda õppeaasta jooksul.
Järgmine lapsevanemate seminar toimub kolmapäeval, 12. aprillil algusega kell 18.00 koolis teemal "Koolilaste uni ja nutimaailm, kuidas neid tasakaalus hoida?"
Kas elektroonilised vidinad on hõivanud Sinu lapse vaba aja? Kuidas ja kas on üldse võimalik kooliealised lapsed õigeaegselt voodisse saada? Tule kohale, kui tunned, et soovid nendele küsimustele vastuseid leida ning sellel teemal diskuteerida. Lektoriks on kutsutud Jaanika Saarepuu, kes on juba 10 aastat töötanud kooliõena. Lisaks on ta 2012. aastal uurinud noorukite une ja elektroonilise meedia kasutamise seotust.

Link registreerumiseks: http://doodle.com/poll/x5pcwqf7pmg2zhka
 

Teisipäeval, 24. jaanuaril 2017 alustas lapsevanemate seminari, mille esimeseks teemaks valiti „Koolikiusamine – mis see on?“. Seminaril käsitleti kiusamise olemust, selle põhjuseid ja mõjusid ning uuriti lähemalt, mis on need esimesed sammud, mida saab teha nii õpetaja, õpilane kui ka lapsevanem kiusamisega kokku puutudes. Lektoriks oli kutsutud SA Kiusamisvaba Kool liige Liis Aavaste-Hango.
 
Mida kujutab endast KiVa programm?
KiVa on teaduspõhine kiusamisvastane programm, mis on loodud Turu Ülikoolis Soome haridus- ja kultuuriministeeriumi toetusel. KiVa tõhusus on tõestatud suuremahulise juhuvalimit ja kontrollgruppi sisaldanud uuringuga. KiVa programm sisaldab nii universaalseid kui juhtumipõhiseid tegevusi kiusamise ennetamiseks ja märgatud juhtumite lahendamiseks. Tartu Karlova Kool on liitunud KiVa programmiga ja aktiivsed tegevused algavad järgmisest õppeaastast. Loe programmist siit www.kivaprogram.net/estonia.Maarja Valk 
maarja.valk[at]gmail.com

Sigrit Mahla +372 5266105
sigrit.mahla@gmail.com
Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt