TARTU KARLOVA KOOL
EST

Vaimse tervise nädalTartu Karlova Kooli tugimeeskonna eestvedamisel on sel nädalal koolimajas fookuses olnud vaimne tervis. Rääkisime, mis on vaimne tervis, viisime läbi erinevaid pisemaid ja suuremaid tegevusi vaimse tervise turgutamiseks. 

ESMASPÄEVAL pöörasime tähelepanu positiivsetele emotsioonidele. Märkasime rohkem kõike ilusat ja head, innustasime ja tunnustasime inimesi enda ümber, lasime keha ja vaimu vabaks tantsides. Tantsimist nautist eeskätt esimese ja teise kooliastme õpilased, kes nautisid muusikat ja erinevaid just dance videosid. Õpetajate tuju tõstsid Padlet keskkonnas kolleegide poolt jagatavad tunnustused, märkamised, mida jagus terveks nädalaks.
KOLMAPÄEVAL võtsime fookusesse nii õpilaste kui õpetajate loovuse, loomise. Õpilastel oli pika vahetunni ajal võimalus hea muusika saatel lasta enda loovusel lennata ja panna paberile kõik tunded, mida antud hetkel tunti. Õpetajatele oli õpetajate tuppa loodud lõõgastav loovteraapia nurgake, kus kõigil oli võimalus ajakirjadest välja lõigata pilte, tekste jmt, mis seondub neile lõõgastumisega. Ideaalne viis koos loovalt aega veeta!
REEDEL keskendusime puhkamisele - tegevusele, mida unustavad teha nii õpilased kui õpetajad. Tegime tervele kooliperele üleskutse tulla kooli pidžaamades, võtta kaenlasse lemmik kaisuloom ja panna jalga mugavad sussid. Rõõm oli näha, et paljud üleskutsega kaasa tulid!
Õpetajatele tuletasime meelde, kui tähtis on vee tarbimine, olgu siis soojalt või külmalt. Juurde pakkusime veidike nosimist. Pika vahetunni ajal muutsime tantsusamme näinud aula rahu oaasiks - panime käima vaikuseminutid ning lasime kõigil puhata.


Suur aitäh vaimse tervise nädala korraldusmeeskonnale, et tõite koolimajja nii palju positiivseid emotsioone, tõstsite koolipere teadlikkust vaimse tervise teemadel ja panite meid märkama kõike ilusat, head meie ümber!


Kniks ja kummardus Kristinale, Sigridile, Marele, Elisele, Kallele ja Gerlele.
Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt