TARTU KARLOVA KOOL
EST

LAF ehk Annelinna laulufestival

25. oktoobril toimus Tartu Annelinna Gümnaasiumis juba üheksandat aastat järjest laulufestival. Kui varasemalt lauldi vene keeles, siis sel aastal esitati lisaks vene keelele laule ka inglise, saksa, prantsuse, portugali ja eesti keeles (kokku 22 laulu). Annelinna laulufestivali eesmärgiks on teiste keelte õppimise toetamine ja teiste kultuuride väärtustamine laulude kaudu. Selle aasta teemaks oli armastus tema variatsioonides. Esinesid 6.-12. klasside õpilased, õpetajad ja vilistlased. Õhtut juhtis Nele-Liis Vaiksoo, kellega sai vaheajal ka pilti teha.

Tartu Karlova Kooli 9.a klassi õpilased Annabret Albert, Paul Konrad Kepp, Andra Kodu, Mikk Artur Mikfelt, Nora Ida Moldov, Kaupo Piir, Targo Süvalep, Elise Valk ja Sigrid Vinn esitasid vene romansi «Миленький ты мой» („Minu kallim“).

7.a klassi õpilased Grete Gabriela Gomez, Magnus Lõhmus, Kaur Merisalu, Ralf Popman, Kris Robin Põldma, Ariella Sidharthan ning 7.b õpilased Margaret Astover, Mia Marta Müürsepp, Marie Siegl ja Laura Vaher laulsid 1961. aastal A. Pahmutova ja M. Matussovski poolt loodud laulu «Старый клён» („Vana vaher“).

Üritus oli suurepäraselt korraldatud, hästi läbi mõeldud ja põhjalik. Koolid istusid n-ö oma pesades, pakuti popkorni ja Coca-Colat. Saal oli täis rahvast, kes laulis ja elas kõigile osavõtjatele maruliselt kaasa, mõnelgi korral ei tahtnud aplaus lõppeda. Kõik esinejad said kingituseks eritellimusel valmistatud südamekujulise piparkoogi.

Festivali lõpus tänasid Annalinna Gümnaasiumi direktor Hiie Asser ja Tartu haridusosakonna juhataja Riho Raave õpilaste juhendajaid, ürituse organisaatoreid ja teisi festivalile kaasa aidanud inimesi. Mina omalt poolt tänan meie kooli koorikooli, ilma kelleta ei oleks mul õpilasi, kes oskavad ja julgevad laulda.
 

Kadi Ilves, vene keele õpetaja

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt